• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz aby otrzymać najlepsze oferty!
Kwota kredytu
Kwota spłaty
lat
Wypełnij formularz aby otrzymać najlepsze oferty!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz aby otrzymać najlepsze oferty!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz aby otrzymać najlepsze oferty!

Zarząd - IdeaBank

Jarosław Augustyniak
Prezes Zarządu Idea Bank SA


Prezes Zarządu Idea Bank SA, pierwszego banku w Polsce w pełni wyspecjalizowanego w obsłudze małych firm i osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Doświadczony menedżer i przedsiębiorca. Specjalista od start-upów, które szybko przekształca w intratne przedsięwzięcia. Twórca nowych na polskim rynku kategorii, takich jak private banking oraz sieciowe doradztwo finansowe i nieruchomościowe prowadzone na skalę ogólnopolską.

Kiedyś związany z Getin Noble Bank SA (w 2010 r. pierwszy wiceprezes Zarządu Getin Noble Bank SA, rok wcześniej wiceprezes Zarządu Getin Bank SA). Autor sukcesu takich marek, jak Noble Bank – pierwszego banku w całości przeznaczonego dla najzamożniejszych klientów, specjalizującego się w usługach typu private banking; Open Finance – obecnie największej firmy doradztwa finansowego w Polsce, wyznaczającej standardy dla konkurencji czy Home Broker – firmy świadczącej kompleksowe usługi pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, dziś największego w Polsce brokera rynku nieruchomości. To właśnie Noble Bank z inicjatywy Jarosława Augustyniaka wypromował w Polsce usługi typu concierge. W latach 2006–2008 Jarosław Augustyniak był wiceprezesem, a następnie do 2010 r. prezesem Zarządu Noble Bank SA. Przez rok (od 2006 do 2007 r.) piastował stanowisko prezesa Zarządu Home Broker SA. Był także pomysłodawcą i prezesem Zarządu Expander SA (2000–2004 r.), w którym po raz pierwszy zaprezentował swoją nowatorską koncepcję doradztwa finansowego. W pełni rozwinął ją w firmie Open Finance SA, w której od 2004 roku, przez dwa lata, sprawował funkcję prezesa Zarządu. Obecnie Jarosław Augustyniak jest związany również z Tax Care SA (od 2008 r. członek Rady Nadzorczej) – firmą doradztwa księgowego, która razem z Idea Bank tworzy grupę bankowo-księgową nakierowaną na kompleksową obsługę małych przedsiębiorstw. Zasiada także w Radzie Nadzorczej Powszechnego Domu Kredytowego SA (od 2010 r.), a także Noble Funds TFI S.A. (od 2007 r.). Według Jarosława Augustyniaka w biznesie każdy krok powinien być precyzyjnie zaplanowany i mieć swoje uzasadnienie w budowaniu całości firmy. Najbardziej wartościowe są działania długotrwałe, oparte na systematyczności.

Początki kariery Jarosława Augustyniaka związane są z KPMG i Siemens Finance Sp. z o.o. W przeszłości zasiadał także w radach nadzorczych spółek: Getin Holding SA (2005 r.), Getin International SA (2007–2011 r.), Noble Securities SA (2008–2011 r.), Towarzystwo Ubezpieczeń Europa SA (2009–2011 r.) i Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie Europa SA (2009–2011 r.).

Jarosław Augustyniak ukończył kierunek bankowość i finanse w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie (1996 r.). Studiował w Austrii na uniwersytecie w Wiedniu (1997 r.) oraz na uniwersytecie w szwajcarskim Sankt Gallen (1998 r.).

 

Jakub Malski
Wiceprezes Zarządu Idea Bank SA


Wiceprezes Zarządu Idea Bank SA. Przez wiele lat związany był z Getin Bankiem, w którym w latach 2004–2010 pełnił funkcję wiceprezesa Zarządu. Po fuzji banków Getin i Noble został dyrektorem Getin Noble Bank SA (2010 r.).
Swoją karierę w bankowości rozpoczął w 1992 roku jako specjalista w departamencie windykacji w Dolnośląskim Banku Gospodarczym. Szybko awansował na stanowisko dyrektora. Następnie, do 1994 roku, był wiceprezesem Zarządu. W latach 1995–2004 pracował w Europejskim Funduszu Leasingowym, w którym jako wiceprezes Zarządu był odpowiedzialny za pozyskiwanie źródeł finansowania, kwestie windykacji oraz publicznej emisji akcji. W 1995 roku był wiceprezesem Zarządu banku Polbank SA. W latach 1994–1995 kierował oddziałem Cukrobanku SA.

Obecnie, obok Jarosława Augustyniaka, zasiada w radach nadzorczych firm Tax Care (od 2011 r.) i Powszechnego Domu Kredytowego SA (od 2010 r.)

Jakub Malski jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego (1992 r.). Ukończył także na Politechnice Wrocławskiej studia podyplomowe w zakresie zarządzania finansami (1999 r.). Od 1997 roku posiada tytuł radcy prawnego.

 

Dominik Fajbusiewicz
Członek Zarządu Idea Bank SA


Członek Zarządu Idea Bank SA. Ekspert w dziedzinie marketingu internetowego i wykorzystania internetu w biznesie. Twórca pierwszego na polskim rynku bankowym internetowego oddziału Getin Banku (od 2010 r. dyrektor zarządzający obszaru bankowości internetowej Getin Noble Bank SA). Z grupą Getin Noble Bank SA związany od pięciu lat. Współautor koncepcji wizualnej i strategii biznesowej Noble Banku, w którym do 2009 roku pełnił funkcję dyrektora zarządzającego obszaru marketingu. Działalność na polu marketingu internetowego rozpoczął w firmie Expander SA, gdzie pracował od 2001 do 2004 roku. Zdobyte tam doświadczenie i wiedza na temat biznesu pozwoliły mu wykreować markę Open Finance. W latach 2006–2007 był członkiem Zarządu tej spółki, a wcześniej przez dwa lata dyrektorem marketingu. Jest także współtwórcą sukcesu Home Broker SA i Tax Care SA. W Home Broker SA i Home Broker Nieruchomości SA od bieżącego roku wypełnia funkcję członka Rady Nadzorczej. Tę samą rolę pełni w Radzie Nadzorczej Tax Care SA.

Dominik Fajbusiewicz w 2001 roku został absolwentem Wydziału Zarządzania na kierunku zarządzanie i marketing w zakresie finansów i rachunkowości przedsiębiorstw Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończył też studia MBA na Nottingham Trent University w Wielkiej Brytanii.

 

Agnieszka Berkan
Członek Zarządu Idea Bank SA


Członek Zarządu Idea Bank SA. Odpowiada za pion finansów. Wcześniej związana z GMAC Bank Polska, na którego strukturach powstał Idea Bank SA. Od 2008 do 2010 roku była  dyrektorem finansowym i członkiem Zarządu banku GMAC. W latach 2004–2008 pełniła funkcję głównej księgowej w Provident Polska SA. Wcześniej, przez sześć lat, związana była z Commercial Union Polska – Towarzystwem Ubezpieczeń Ogólnych SA. Zajmowała stanowisko kontrolera finansowego. Doświadczenie menedżerskie zdobyła, pracując w PricewaterhouseCoopers Sp. z o.o. (od 1994 do 1998 r.). Początki jej kariery sięgają Ministerstwa Finansów, gdzie tuż po studiach rozpoczęła pracę na stanowisku radcy w Departamencie Systemu Bankowego i Instytucji Finansowych.

Agnieszka Berkan ukończyła Szkołę Główną Planowania i Statystyki (obecnie Szkoła Główna Handlowa) w Warszawie na kierunku cybernetyka ekonomiczna i informatyka (1991 r.).

 

IdeaBank - kontakt

Infolinia:
801 999 111
Kod Swift:
IEEAPLP1

Osoby, które czytały o tym banku czytały także o:

Czytali rowniez...