Zarząd - IdeaBank

Jarosław Augustyniak
Prezes Zarządu Idea Bank SA


Prezes Zarządu Idea Bank SA, pierwszego banku w Polsce w pełni wyspecjalizowanego w obsłudze małych firm i osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Doświadczony menedżer i przedsiębiorca. Specjalista od start-upów, które szybko przekształca w intratne przedsięwzięcia. Twórca nowych na polskim rynku kategorii, takich jak private banking oraz sieciowe doradztwo finansowe i nieruchomościowe prowadzone na skalę ogólnopolską.

Kiedyś związany z Getin Noble Bank SA (w 2010 r. pierwszy wiceprezes Zarządu Getin Noble Bank SA, rok wcześniej wiceprezes Zarządu Getin Bank SA). Autor sukcesu takich marek, jak Noble Bank – pierwszego banku w całości przeznaczonego dla najzamożniejszych klientów, specjalizującego się w usługach typu private banking; Open Finance – obecnie największej firmy doradztwa finansowego w Polsce, wyznaczającej standardy dla konkurencji czy Home Broker – firmy świadczącej kompleksowe usługi pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, dziś największego w Polsce brokera rynku nieruchomości. To właśnie Noble Bank z inicjatywy Jarosława Augustyniaka wypromował w Polsce usługi typu concierge. W latach 2006–2008 Jarosław Augustyniak był wiceprezesem, a następnie do 2010 r. prezesem Zarządu Noble Bank SA. Przez rok (od 2006 do 2007 r.) piastował stanowisko prezesa Zarządu Home Broker SA. Był także pomysłodawcą i prezesem Zarządu Expander SA (2000–2004 r.), w którym po raz pierwszy zaprezentował swoją nowatorską koncepcję doradztwa finansowego. W pełni rozwinął ją w firmie Open Finance SA, w której od 2004 roku, przez dwa lata, sprawował funkcję prezesa Zarządu. Obecnie Jarosław Augustyniak jest związany również z Tax Care SA (od 2008 r. członek Rady Nadzorczej) – firmą doradztwa księgowego, która razem z Idea Bank tworzy grupę bankowo-księgową nakierowaną na kompleksową obsługę małych przedsiębiorstw. Zasiada także w Radzie Nadzorczej Powszechnego Domu Kredytowego SA (od 2010 r.), a także Noble Funds TFI S.A. (od 2007 r.). Według Jarosława Augustyniaka w biznesie każdy krok powinien być precyzyjnie zaplanowany i mieć swoje uzasadnienie w budowaniu całości firmy. Najbardziej wartościowe są działania długotrwałe, oparte na systematyczności.

Początki kariery Jarosława Augustyniaka związane są z KPMG i Siemens Finance Sp. z o.o. W przeszłości zasiadał także w radach nadzorczych spółek: Getin Holding SA (2005 r.), Getin International SA (2007–2011 r.), Noble Securities SA (2008–2011 r.), Towarzystwo Ubezpieczeń Europa SA (2009–2011 r.) i Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie Europa SA (2009–2011 r.).

Jarosław Augustyniak ukończył kierunek bankowość i finanse w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie (1996 r.). Studiował w Austrii na uniwersytecie w Wiedniu (1997 r.) oraz na uniwersytecie w szwajcarskim Sankt Gallen (1998 r.).

 

Jakub Malski
Wiceprezes Zarządu Idea Bank SA


Wiceprezes Zarządu Idea Bank SA. Przez wiele lat związany był z Getin Bankiem, w którym w latach 2004–2010 pełnił funkcję wiceprezesa Zarządu. Po fuzji banków Getin i Noble został dyrektorem Getin Noble Bank SA (2010 r.).
Swoją karierę w bankowości rozpoczął w 1992 roku jako specjalista w departamencie windykacji w Dolnośląskim Banku Gospodarczym. Szybko awansował na stanowisko dyrektora. Następnie, do 1994 roku, był wiceprezesem Zarządu. W latach 1995–2004 pracował w Europejskim Funduszu Leasingowym, w którym jako wiceprezes Zarządu był odpowiedzialny za pozyskiwanie źródeł finansowania, kwestie windykacji oraz publicznej emisji akcji. W 1995 roku był wiceprezesem Zarządu banku Polbank SA. W latach 1994–1995 kierował oddziałem Cukrobanku SA.

Obecnie, obok Jarosława Augustyniaka, zasiada w radach nadzorczych firm Tax Care (od 2011 r.) i Powszechnego Domu Kredytowego SA (od 2010 r.)

Jakub Malski jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego (1992 r.). Ukończył także na Politechnice Wrocławskiej studia podyplomowe w zakresie zarządzania finansami (1999 r.). Od 1997 roku posiada tytuł radcy prawnego.

 

Dominik Fajbusiewicz
Członek Zarządu Idea Bank SA


Członek Zarządu Idea Bank SA. Ekspert w dziedzinie marketingu internetowego i wykorzystania internetu w biznesie. Twórca pierwszego na polskim rynku bankowym internetowego oddziału Getin Banku (od 2010 r. dyrektor zarządzający obszaru bankowości internetowej Getin Noble Bank SA). Z grupą Getin Noble Bank SA związany od pięciu lat. Współautor koncepcji wizualnej i strategii biznesowej Noble Banku, w którym do 2009 roku pełnił funkcję dyrektora zarządzającego obszaru marketingu. Działalność na polu marketingu internetowego rozpoczął w firmie Expander SA, gdzie pracował od 2001 do 2004 roku. Zdobyte tam doświadczenie i wiedza na temat biznesu pozwoliły mu wykreować markę Open Finance. W latach 2006–2007 był członkiem Zarządu tej spółki, a wcześniej przez dwa lata dyrektorem marketingu. Jest także współtwórcą sukcesu Home Broker SA i Tax Care SA. W Home Broker SA i Home Broker Nieruchomości SA od bieżącego roku wypełnia funkcję członka Rady Nadzorczej. Tę samą rolę pełni w Radzie Nadzorczej Tax Care SA.

Dominik Fajbusiewicz w 2001 roku został absolwentem Wydziału Zarządzania na kierunku zarządzanie i marketing w zakresie finansów i rachunkowości przedsiębiorstw Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończył też studia MBA na Nottingham Trent University w Wielkiej Brytanii.

 

Agnieszka Berkan
Członek Zarządu Idea Bank SA


Członek Zarządu Idea Bank SA. Odpowiada za pion finansów. Wcześniej związana z GMAC Bank Polska, na którego strukturach powstał Idea Bank SA. Od 2008 do 2010 roku była  dyrektorem finansowym i członkiem Zarządu banku GMAC. W latach 2004–2008 pełniła funkcję głównej księgowej w Provident Polska SA. Wcześniej, przez sześć lat, związana była z Commercial Union Polska – Towarzystwem Ubezpieczeń Ogólnych SA. Zajmowała stanowisko kontrolera finansowego. Doświadczenie menedżerskie zdobyła, pracując w PricewaterhouseCoopers Sp. z o.o. (od 1994 do 1998 r.). Początki jej kariery sięgają Ministerstwa Finansów, gdzie tuż po studiach rozpoczęła pracę na stanowisku radcy w Departamencie Systemu Bankowego i Instytucji Finansowych.

Agnieszka Berkan ukończyła Szkołę Główną Planowania i Statystyki (obecnie Szkoła Główna Handlowa) w Warszawie na kierunku cybernetyka ekonomiczna i informatyka (1991 r.).

 

IdeaBank - kontakt

Infolinia:
801 999 111
Kod Swift:
IEEAPLP1

Osoby, które czytały o tym banku czytały także o:

Czytali rowniez...