Wszystko o bankach

Kurs Euro

- w poszczególnych bankach: EUR

Euro

 
Kupno
(PLN)
Sprzedaż
(PLN)
Spready
(w %)
Więcej walut:

USD

 
Kupno
(PLN)
Sprzedaż
(PLN)
Spready
(w %)

Funt

 
Kupno
(PLN)
Sprzedaż
(PLN)
Spready
(w %)

CHF

 
Kupno
(PLN)
Sprzedaż
(PLN)
Spready
(w %)

Kursy walut euro

Prowadzisz wymianę handlową z krajami Strefy Euro? A może wyjeżdżasz na wakacje do Włoch, Niemiec czy Hiszpanii? Spłaszasz kredyt hipoteczny w euro? Jeśli odpowiedź na te pytania jest twierdząca, to potrzebujesz dostępu do aktualnych notowań kursu waluty euro. Odpowiedź znajdziesz na tej stronie. Aktualne kursy walut euro w poszczególnych bankach: kursy zakupu i sprzedaży, spread. Sprawdź i porównaj, gdzie możesz taniej kupić wspólną europejską walutę.

Kursy walut euro na tapecie

Euro to ostatnio bardzo aktualny temat, w dodatku w każdej swojej odsłonie, zaczynając od piłki nożnej i sportowej rywalizacji, na planach wprowadzenia waluty i jej wzroście kończąc. Kursy walut (euro) to temat, którego nie można rozpatrywać odłączając go od kwestii gospodarki europejskiej. Mający miejsce od kilku lat globalny kryzys, który niczym huragan rujnuje kolejne gospodarki, jest winowajcą niestabilności walut, w szczególności franka szwajcarskiego i euro. Media, aż huczą od informacji nienapawających optymizmem, kolejne problemy gospodarcze zastępują osłabieniem bądź wzrostem walut. Brak owej stabilizacji powiększa grono przeciwników zmiany złotówek na euro. Upłynie jeszcze dużo czasu zanim waluta obowiązująca w krajach Unii Europejskiej zacznie obowiązywać Polsce.

Jeszcze całkiem niedawno mogło się wydawać, że euro przejmie dawną chwałę i popularność franka szwajcarskiego, a to wszystko mogłoby się odbyć za sprawą kredytów. Pnąca się coraz dalej na giełdowe wyżyny, waluta i prognozy ekonomistów spowodowały wzmożony ruch kredytowy w euro. Czy było warto? Rezygnacja banków z oferty kredytowej w euro jest najlepszym dowodem na wymowne: nie. Tok myślenia wszystkich obserwatorów giełdowych poczynań był dość prosty: po dużym wzroście, a taki mogliśmy obserwować przyjdzie spadek, który będzie kąskiem dla spłacających kredyty. Tak się jednak nie stało, ponieważ większość banków usunęła z oferty kredyty w walucie euro, w tym momencie wziąć je można tylko w nielicznych z nich, pod warunkiem spełnienia wielu warunków kredytowych, nierzadko niemożliwych do wykazania dla statystycznego Kowalskiego. Wzrost euro na arenie gospodarczej wiąże się ze wzmożonym działaniem eksportu produktów oraz firm transportowych – te branże najwięcej zyskują na aktualnym kursie.