Zarząd - mBank

Cezary Stypułkowski

Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny Banku

Cezary Stypułkowski studiował na Uniwersytecie Warszawskim gdzie uzyskał tytuł doktora nauk prawnych. W późnych latach osiemdziesiątych jako stypendysta Fullbrighta studiował na Business School uniwersytetu Columbia w Nowym Jorku. Przez trzynaście lat kierował zarządem Banku Handlowego S.A. .W tym okresie, wraz z zespołem, przekształcił tę instytucję w lidera bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej w Polsce, wprowadzając bank z sukcesem na giełdę.
W 2003 r. został powołany na stanowisko prezesa zarządu Grupy PZU. Wraz ze swoimi współpracownikami przez trzy lata skutecznie zarządzał tą organizacją, czego efektem było potrojenie jej wyniku netto oraz wyceny. W 2006 r. został Dyrektorem Zarządzającym banku inwestycyjnego J.P. Morgan na Europę Środkową i Wschodnią.
Cezary Stypułkowski był też członkiem Międzynarodowej Rady Doradczej Zarządu Deutsche Banku, Międzynarodowej Rady Doradczej INSEAD, członkiem rady Międzynarodowego Instytutu Finansów w Waszyngtonie, oraz członkiem Geneva Association.

 

Wiesław Thor

Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Banku ds. Zarządzania Ryzykiem

Urodzony w 1958 r. Ukończył wyższe studia ekonomiczne na SGPiS (obecnie SGH). Jest absolwentem programu szkoleniowego KPMG i South Carolina Business School Train the Trainer oraz letniej szkoły bankowej w McIntire University Business School. Po ukończeniu studiów w 1982 r. pracował na stanowisku starszego asystenta w Instytucie Nauk Ekonomicznych PAN.

Od 1990 r. pracował w BRE Banku na stanowiskach: specjalisty, naczelnika wydziału, zastępcy dyrektora oddziału warszawskiego, od 1997 r. do 2000 r. na stanowisku dyrektora Departamentu Kredytów. Od maja 2000 r. zajmował stanowisko Dyrektora Banku ds. Ryzyka. Od 1 sierpnia 2002 r. był Dyrektorem Zarządzającym w Banku Handlowym w Warszawie. Z dniem 2 listopada 2002 r. został powołany na stanowisko Członka Zarządu BRE Banku.

Jest wykładowcą SGH i Warszawskiego Instytutu Bankowości. Członek Komitetu Sterującego Risk Association European Credit & Risk Management Round Table oraz członek GARP Polska.

 

Karin Katerbau

Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Banku ds. Finansów

Urodzona w 1963 roku. Jest absolwentką Reutlingen University of Applied Science and Groupe ESC w Reims we Francji, gdzie uzyskała w 1989 roku dyplom francuski i niemiecki z zarządzania (Diplom –Betriebswirt). Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w zarządzaniu finansami. Swoją karierę zawodową rozpoczęła w 1990 r. w Societe Generale – Elsaessische Bank & Co we Frankfurcie.

Od 1994 roku Pani Katerbau związana jest z Grupą Commerzbank. W latach 1994 – 96 pracowała w Commerzbank (Budapest) RT na Węgrzech jako Menadżer ds. relacji oraz szef działu kredytów korporacyjnych międzynarodowych i syndykowanych. W latach 1996-2001 pracowała w centrali Commerzbanku we Frankfurcie w Bankowości Korporacyjnej jako Menedżer ds. relacji z Międzynarodowymi Klientami Korporacyjnymi, czyli największymi klientami korporacyjnymi Grupy Commerzbanku. Z czasem przeniosła się do działu Bankowości Inwestycyjnej w Central Global Securities, gdzie została szefem Business Management – Marketing & Branch Coordination. W latach 2001 - 2008 pracowała w comdirect bank AG, jednej ze spółek zależnych Commerzbanku.

W comdirect bank AG pełniła kolejno funkcje szefów działu zarządzania produktami bankowości inwestycyjnej, działu finansów i controllingu, działu usług dla klientów, działu rozwoju biznesu i skarbu, a ostatecznie od 2004 r. funkcję Członka Zarządu, Dyrektora Banku ds. Finansów odpowiedzialnego za finanse, controlling i organizację, HR, dział prawny i zarządzanie ryzykiem, a także za audyt wewnętrzny, technologie informatyczne oraz biznes B2B. Od marca 2008 roku pracowała w Commerzbanku AG, gdzie objęła funkcję Dyrektora Operacyjnego Działu Group for Private & Business Customers.

Rozpoczęła pracę w BRE Banku we wrześniu 2008 r.

Pełni funkcję członka Rady Nadzorczej BRE Banku Hipotecznego, BRE Leasing, jak również European Bank for Fund Services GmbH (ebase) w Monachium oraz jest członkiem Rady Fundacji Bundesstiftung Kinderhospiz e.V (hospicjum dla dzieci) we Freiburgu. Do końca lipca br. pełniła funkcję przewodniczącej Rady Nadzorczej Intermarket Bank AG.

 

Przemysław Gdański

Członek Zarządu, Dyrektor Banku ds. Bankowości Korporacyjnej

Przemysław Gdański urodził się w 1967 roku. Jest absolwentem Handlu Zagranicznego na Uniwersytecie Gdańskim i rocznego programu bankowości i finansów międzynarodowych w Loughborough University w Wielkiej Brytanii. Karierę w bankowości rozpoczynał w 1991r. w Solidarność Chase D.T. Bank. Równocześnie pracował jako wykładowca akademicki na Uniwersytecie Gdańskim.

Z bankowością korporacyjną związany jest od 20 lat. W latach 1993 – 95 w IBP Bank S.A. (w którym jednym z akcjonariuszy był BRE Bank), następnie w ABN AMRO Bank (Polska), w 1998 oddelegowany do ABN AMRO Bank (Romania) w Bukareszcie, gdzie m. in. kierował bankowością przedsiębiorstw, finansowaniem strukturalnym i bankowością transakcyjną. Od 2001 w centrali ABN AMRO w Amsterdamie, gdzie odpowiadał za portfel klientów globalnych w ramach Global Commodity Finance Department.

Od 2002 do końca kwietnia 2006 był Dyrektorem Zarządzającym, kierującym Obszarem Dużych Firm w Banku BPH i członkiem Korporacyjnego Komitetu Kredytowego Banku. Od maja do listopada 2006 pełnił funkcje Chief Executive Officer i Dyrektora Generalnego Calyon Bank Polska i Calyon Oddział w Polsce. W połowie listopada 2006 został powołany na stanowisko Wiceprezesa Zarządu Banku BPH, odpowiedzialnego za bankowość korporacyjną i finansowanie nieruchomości.

Z dniem fuzji prawnej wydzielonej części Banku BPH z Bankiem Pekao SA w listopadzie 2007 został powołany na stanowisko Wiceprezesa Zarządu, odpowiedzialnego za Pion Bankowości Korporacyjnej, Rynków i Bankowości Inwestycyjnej Banku Pekao SA.

Od listopada 2008 pełni funkcję Członka Zarządu ds. Bankowości Korporacyjnej w BRE Banku.
 
Prywatnie - zapalony szachista, niegdyś utytułowany zawodnik. Sześciokrotnie występował w finałach Mistrzostw Polski Juniorów w szachach, dwukrotnie zajął w nich piąte miejsce w kategorii do lat 17. W 1993 r. otrzymał tytuł Mistrza Międzynarodowej Federacji Szachowej, nadawany przez  FIDE, a w latach 2003- 2004 był prezesem Polskiego Związku Szachowego.
 

 

Hans Dieter Kemler

Członek Zarządu, Dyrektor Banku ds. Bankowości Inwestycyjnej

Hans Dieter Kemler urodził się w 1968 roku. Ukończył Wydział Zarządzania Westfalskiego Uniwersytetu Wilhelma w Muenster w roku 1996.

W latach 1987–1990 brał udział w programie praktyk menedżerskich w Dresdner Banku w Meunster. W latach 1990–1991 uczestniczył w programie szkoleniowym dotyczącym obrotu papierami wartościowymi i bankowości inwestycyjnej w Centrali Dresdner Banku we Frankfurcie. Następnie w latach 1991–1992 pracował w Departamencie Handlu Obligacjami Dresdner Banku.

W latach 1996–1998 pracował w Oppenheim jr & Cie KGaA we Frankfurcie w Departamencie Rynków Finansowych, gdzie zajmował się transakcjami stóp procentowych.

Od 1998 do 2005 roku pełnił funkcję Dyrektora Zarządzającego ds. Ryzyka Korporacyjnego w centrali Commerzbanku.

W latach 2005–2010 Hans Dieter Kemler należał do grona kadry zarządzającej wyższego szczebla w Commerzbanku i odpowiadał za międzynarodowe finanse publiczne. Był również dyrektorem zarządzającym Erste Europäische Pfandbrief und Kommunalkreditbank AG w Luxemburgu.

 

Jarosław Mastalerz

Członek Zarządu, Dyrektor Banku ds. Bankowości Detalicznej

Urodzony w 1972 r., ukończył w 1996 roku Wydział Ekonomii i Handlu Zagranicznego na Uniwersytecie Łódzkim. W latach 1996-1998 pracował w dziale audytu PricewaterhouseCoopers.

W latach 1998-2003 związany był z Grupą Zurich, jako dyrektor marketingu, a następnie jako dyrektor finansowy. Po przejęciu polskich operacji Zurich przez Generali w roku 2003 pracował jako dyrektor finansowy (odpowiedzialny również za bancassurance) w Generali TU i Generali TU n Ż.

Od 2006 roku związany jest z Grupą BRE Banku - tworzył projekt BRE Ubezpieczenia, pełnił funkcję Prezesa Zarządu.

 

Christian Rhino

Członek Zarządu, Dyrektor Banku ds. Operacji i Informatyki

Christian Rhino, urodzony w 1969 r. we Freiburgu. W latach 1991-1998 pracował w Arthur D. Little GmbH (Niemcy), BMW AG (Niemcy), Mannesmann Rexroth AG (Kanada), Volkswagen AG, South Africa and Frauenhofer Research Institut (Niemcy). W 1998 r. Christian Rhino uzyskał dyplom z zakresu inżynierii przemysłowej i nauk komputerowych na Politechnice Berliśkiej.

W latach 1998-2001 pracował w Deutsche Bank AG, początkowo jako koordynator ds. ecommerce, następnie Dyrektor ds. usług działu eBusiness, gdzie nadzorował rozpoczęcie działalności pierwszego centrum handlu elektronicznego (ecommerce) dla Deutsche Bank AG, wreszcie jako Wiceprezes w obszarze Bankowości Korporacyjnej.

Z Commerzbankiem związany od 2001 roku. W latach 2001-2008 pracował w centrali banku we Frankfurcie, gdzie pełnił funkcję Global Head Trade Finance & Transaction Services (Finansowanie transakcji handlowych) oraz Dyrektora Zarządzającego w obszarze Bankowości Korporacyjnej Commerzbanku.
 

 

mBank - kontakt

Infolinia:
801 300 800, +48 (42) 630 08 00
Kod Swift:
BREXPLPWMBK

Osoby, które czytały o tym banku czytały także o:

Czytali rowniez...