Historia - Millennium

Bank Millennium powstał w 1989 roku. W 1991 roku wydał pierwszą w Polsce kartę płatniczą Visa. W 1992 roku został pierwszym bankiem notowanym na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W 1993 roku otrzymał tytuł „Najlepszego Banku w Polsce”. W 1997 roku nastąpiło połączenie z Bankiem Gdańskim S.A. i przyjęcie nazwy BIG Bank Gdański S.A. W 1998 uruchomiono najnowocześniejszą sieć bankową do obsługi klientów indywidualnych Millennium. W 2001 roku powstały specjalistyczne sieci Millennium Biznes i Millennium PRESTIGE. W 2003 roku zmieniono nazwę z BIG Bank GDAŃSKI S.A. na Bank Millennium S.A.

 

W 2006 roku system bankowości internetowej Banku Millennium dla klientów indywidualnych Millenet został uznany za najlepszy w Polsce w światowym konkursie na najlepsze banki internetowe „World’s Best Internet Banks”, organizowanym przez niezależny międzynarodowy magazyn finansowy Globar Finance. Również w 2006 roku oferta Banku Millennium dla małych i średnich firm została uznana za najlepszą na rynku i zajęła pierwsze miejsce w rankingu „Bank dla Ciebie i Twojej Firmy” przygotowanym przez miesięcznik „Forbes”. W 2007 roku Bank Millennium został uhonorowany prestiżowym tytułem „Top Rated” przez amerykański kwartalnik branżowy „Globar Custodian Magazine”. Także  w 2007 roku Bank Millennium zajął pierwsze miejsce jako „Najlepszy Bank dla małych i średnich firm” w rankingu miesięcznika „Forbes”.

 

W 2008 roku Bank Millennium otrzymał tytuł „Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców” organizowanego przez Krajową Izbę Gospodarczą oraz Polsko – Amerykańską Fundację Doradztwa dla Małych Przedsiębiorstw. Również w 2008 roku system bankowości internetowej Banku Millennium dla klientów indywidualnych został ponownie uznany za najlepszy w Polsce w światowym konkursie na najlepsze banki internetowe „World’s Best Internet Banks” organizowanym przez niezależny międzynarodowy magazyn finansowy Global Finance. W 2008 roku kredyt hipoteczny Banku Millennium zdobył pierwsze miejsce w konkursie Laur Klienta 2008. W 2008 roku Bank Millennium został ponownie uznany za „Najlepszy Bank dla Firm” wg miesięcznika „Forbes”. W 2008 roku karta kredytowa WWF Millennium MasterCard została uznana jedną z najpiękniejszych polskich kart 2008 roku. W 2009 roku system bankowości internetowej Banku Millennium dla klientów indywidualnych Millenet został ponownie uznany za najlepszy w Polsce w światowym konkursie „World’s Best Internet Banks” organizowanym przez magazyn finansowy Global Finance.

 

W 2010 roku Bank Millennium jako pierwszy bank w Polsce wstąpił do Polskiego Związku Faktorów. W 2011 roku limit w koncie osobistym Banku Millennium zajął pierwsze miejsce w rankingu przygotowanym przez „Dziennik Gazetę Prawną” i firmę Expander. W 2011 roku karta kredytowa Millennium Visa Impresja zwyciężyła w międzynarodowym konkursie Visa Europe Member Awards 2011 w kategorii Best New Customer Proposition. W 2011 roku Bank Millennium został ponownie zwycięzcą rankingu miesięcznika „Forbes” i otrzymał tytuł „Najlepszego Banku dla Firm”.

 

Prezesem Zarządu Banku Millennium jest Bogusław Kott. Wiceprezesem Zarządu jest Joao Bras Jorze. Członkowie Zarządu Banku Millennium to: Fernando Bicho, Andrzej Gliński, Julianna Boniuk-Gorzelańczyk, Wojciech Haase, Artur Klimczak oraz Maria Jose Campos.

 

Przewodniczącym Rady Nadzorczej Banku Millennium jest Maciej Bednarkiewicz. Wiceprzewodniczącymi Rady Nadzorczej są Ryszard Pospieszyński oraz Carlos Ferreira. Sekretarzem Rady Nadzorczej jest Marek Furtek. Członkowie Rady Nadzorczej to: Luis Pereira Coutinho, Vitor Manuel Lopes Fernandes, Andrzej Koźmiński, António Manuel Palma Ramalho, Nelson Machado, Marek Rocki oraz Dariusz Rosami.
 

Millennium - kontakt

Infolinia:
801 331 331, +48 (22) 598 40 40
Kod Swift:
BIGBPLPW

Osoby, które czytały o tym banku czytały także o:

Czytali rowniez...