• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz aby otrzymać najlepsze oferty!
Kwota kredytu
Kwota spłaty
lat
Wypełnij formularz aby otrzymać najlepsze oferty!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz aby otrzymać najlepsze oferty!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz aby otrzymać najlepsze oferty!

Historia - neoBank

Pod nazwą handlową neoBANK kryje się Wielkopolski Bank Spółdzielczy. Ta „marka” WBS Banku ruszyła na początku 2008 roku, i choć na początku była stosowana jedynie jako określenie bankowości elektronicznej Wielkopolskiego Banku Spółdzielczego, to wobec aprobaty klientów i kontrahentów postanowiono pod nazwą neoBANK proponować wszystkie produkty i usługi. Dlatego można powiedzieć, że neoBANK to część Wielkopolskiego Banku Spółdzielczego.

 

Historia Wielkopolskiego Banku Spółdzielczego sięga znacznie wcześniejszych czasów niż 2008 rok, kiedy „ruszył” neoBANK. W 1961 roku w Łubowie (koło Gniezna) założono bank spółdzielczy o niezaskakującej nazwie Bank Spółdzielczy w Łubowie. Taka nazwa trwała ponad 40 lat. Dopiero w 2004 roku Bank Spółdzielczy w Łubowie przemianowano na Wielkopolski Bank Spółdzielczy.

 

Wielkopolski Bank Spółdzielczy swoją centralę ma w Poznaniu, tam także swą siedzibę posiada Gospodarczy Bank Wielkopolski S.A., w którym WBS Bank jest zrzeszony. Jest liderem pomiędzy innymi bankami związanymi w ramach Gospodarczego Banku Wielkopolskiego.

 

Właścicielami Wielkopolskiego Banku Spółdzielczego jest ponad 600 członków, głównie z okolic Łubowa, ale również z Poznania. Bank stosuje dość ciekawą i intrygującą politykę - unika kontaktów z mediami. A jednak jest ona skuteczna – instytucja należy do największych i najdynamiczniej rozwijających się banków spółdzielczych w Polsce.

 

Na dziś Wielkopolski Bank Spółdzielczy posiada ponad 50 placówek na terenie Wielkopolski oraz poza nią. Swoje oddziały otworzył m.in. w Łodzi, Tarnowie, Płocku i Wrocławiu. Ma zatem ambicje ogólnopolskie. WBS Bank posiada również sieć ajencji – w samym Poznaniu jest ich 17. Ta dana akurat jest dość ciekawa biorąc pod uwagę, iż wg danych z listopada 2008 roku w wojewódzkim mieście Wielkopolski ajencji było ponad 30. W sierpniu 2011 roku bank otworzył także „oddział on-line”, przez który można założyć m.in. lokaty, czy wnioskować o kartę kredytową albo kredyt gotówkowy.

 

Wielkopolski Bank Spółdzielczy był wielokrotnie nagradzany różnymi tytułami. Bank zajął chociażby I miejsce w kategorii „najefektywniejsze banki powyżej 200 mln zł sumy bilansowej” w Krajowym Rankingu „Wyróżniające się banki spółdzielcze - edycja 2011”. W tym samym rankingu zajął III miejsce w kategorii „Największe banki”. Nagroda została przyznana przez miesięcznik „Nowoczesny Bank Spółdzielczy”. Z kolei Gazeta Bankowa w konkursie „Najlepsze Banki 2010” nagrodził WBS Bank II miejscem w kategorii Banki Spółdzielcze i wyróżnieniem w tej kategorii za najwyższą dynamikę. W 2010 roku bank wypracował ponad 10 mln zł zysku przy aktywach na poziomie przeszło 1 mld zł.

 

Zarząd Wielkopolskiego Banku Spółdzielczego tworzą 2 kobiety i 2 mężczyzn – Prezesem Zarządu jest Waldemar Francik, funkcję Wiceprezesa piastuje Anna Zaleska, z kolei role Członków Zarządu pełnią Magdalena Pruchniewska i Paweł Grzelak. Skład Rady Nadzorczej WBS Banku jest ponad dwukrotnie większy - zasiada w niej 9 osób. Przewodniczącym Rady jest Janusz Labrenc, jego zastępcą Andrzej Ziółkowski, natomiast funkcję Sekretarza Rady Nadzorczej dzierży Antoni Sołtysik. Skład Rady Nadzorczej uzupełnia grono 6 jej Członków, a są to: Ewa Andruszkiewicz, Małgorzata Majewska, Małgorzata Stawicka, Bernard Budniak, Zbyszko Kasztelan, i Jerzy Smierzchała.

neoBank - kontakt

Infolinia:
+48 (61) 851 25 51
Kod Swift:
GBWCPLPP

Osoby, które czytały o tym banku czytały także o:

Czytali rowniez...