Volkswagen Bank Polska

Zarząd - Volkswagen Bank Polska

Mikołaj Woźniak, Prezes Zarządu

Jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, ukończył Handel Międzynarodowy na Wydziale Zarządzania. Był także stypendystą Uniwersytetu Alberta-Ludwiga we Freiburgu oraz Westfalskiego Uniwersytetu Wilhelma w Münster. W 2000 roku został Kierownikiem Departamentu Controllingu i Zarzadzania Ryzykiem Volkswagen Bank Polska S.A., a następnie Dyrektorem tego Departamentu. W latach 2007-2010 był prokurentem w Volkswagen Bank Polska S.A. oraz spółek Volkswagen Leasing Polska Sp. z o.o. i Volkswagen Serwis Ubezpieczeniowy Sp. z o.o. W latach 2004-2007 sprawował funkcję Dyrektora Departamentu Controllingu leasingu flotowego w Volkswagen Financial Services AG. Do kwietnia 2013 r. pełnił funkcję Członka Zarządu oraz Wiceprezesa tureckich spółek finansowych z ramienia Volkswagen Financial Services AG w lokalnym joint-venture z Doğuş Otomotiv. Jednocześnie od lutego 2011 r. pełnił funkcję Dyrektora Generalnego greckiego oddziału Volkswagen Bank GmbH z siedzibą w Atenach.

 

 

 

 

Ronald Kulikowski, Członek Zarządu

Absolwent Wydziału Prawa uniwersytetów w Regensburgu i Heidelbergu. Ukończył również studia podyplomowe z zakresu bankowości w SGH oraz MBA we Francuskim Instytucie Zarządzania w Warszawie. W roku 2000 ukończył aplikację prawną, zdając II egzamin prawniczy państwowy w kraju Nadrenia-Palatynat. Doświadczenie zawodowe zdobywał, odbywając praktyki w polskich i niemieckich kancelariach prawnych, w Sądzie Krajowym oraz Urzędzie Administracyjnym „Südliche Weinstraße” w Landau w Niemczech. Absolwent programów Management 2010 ICAN Instytut oraz programu koncernu VWFS AG General Management Program 2011. Z Volkswagen Bank Polska S.A. związany jest od 2000 r. – współpracę z Bankiem rozpoczynał od praktyk prawniczych, by po dwóch latach objąć stanowisko Dyrektora Departamentu Prawnego. W roku 2005 objął dodatkowo obowiązki związane z zarządzaniem obszarem HR i administracją, obejmując stanowisko Dyrektora Departamentu Spraw Personalnych i Administracji. Od 2007 r. pełnił funkcję prokurenta w Volkswagen Bank Polska S.A. oraz Volkswagen Leasing Polska Sp. z o.o. i Volkswagen Serwis Ubezpieczeniowy Sp. z o.o. Funkcję Członka Zarządu Volkswagen Bank Polska S.A objął 1 lipca 2009 r. Ma 42 lata.

  Hendrik Eggers - Członek Zarządu

Hendrik Eggers z początkiem kwietnia 2012 r. został nowym członkiem Zarządu Volkswagen Bank Polska S.A. Nadzoruje jednostki organizacyjne odpowiedzialne za rachunkowość, ryzyko, IT oraz administrowanie umowami. Hendrik Eggers ma 44 lata. Od 1993 r. swoje doświadczenie zawodowe zdobywał w koncernie Volkswagen Financial Services AG. Od 2010 r. był Kierownikiem Projektu dotyczącego Wewnętrznego Kosztu Pieniądza, w którym odpowiadał m.in. za opracowanie koncepcji podziału zysku według metody rynkowej na potrzeby controllingu oraz wdrażanie tej koncepcji we wszystkich spółkach koncernu. Od 2007 do 2010 roku był odpowiedzialny za Departament Controllingu w Volkswagen Bank GmbH w Niemczech. W latach 2004-2007 pełnił funkcję Dyrektora Departamentu Controllingu i Zarządzania Ryzykiem w Volkswagen Bank Polska S.A., gdzie był odpowiedzialny za wprowadzenie systemowego rozwiązania w zakresie generowania kosztów oraz standaryzację koncepcji kontroli kosztów według założeń Grupy Volkswagen Financial Services AG. W latach 2001-2004 zajmował stanowisko Kierownika Działu w ramach Departamentu Rachunkowości odpowiadając za współpracę z dealerami Grupy Volkswagen w zakresie leasingu oraz prowadzenia kont dla salonów dealerskich. Wcześniej pełnił funkcję specjalisty z zakresu controllingu w Departamencie Spraw Personalnych w Volkswagen Bank GmbH w Niemczech. Hendrik Eggers jest absolwentem Akademii Leibniz w Hanowerze.


 

Volkswagen Bank Polska - kontakt

Infolinia:
800 103 301, +48 (22) 528 96 28
Kod Swift:
INGBPLPW

Osoby, które czytały o tym banku czytały także o:

Czytali rowniez...