Bezpieczeństwo dzieci na wakacjach. PZU rozdaje elektroniczne opaski

23.08.2016
Bezpieczeństwo dzieci na wakacjach. PZU rozdaje elektroniczne opaski

PZU rusza z akcją "Z myślą o bezpieczeństwie", która ma promować wśród Polaków nowoczesne metody dbania o bezpieczeństwo dzieci. W tym celu rozdaje dzieciom specjalne, elektroniczne opaski, połączone ze smartfonami rodziców.

W wybranych miastach Polski (m.in. Juracie, Jastarni, Władysławowie, Łebie i Darłówku) przedstawiciele największego polskiego ubezpieczyciela rozdają elektroniczne opaski, dzięki którym rodzic może w każdej chwili sprawdzić lokalizację dziecka poprzez specjalną aplikację mobilną. Aplikację należy zainstalować na swoim smartfonie (Android i iOS).

Zaalarmuje o oddaleniu się dziecka

Opaska - wyposażona w nadajnik - jest wodoodporna. Posiada specjalną funkcję powiadamiania rodzica o tym, że jego dziecko zanadto oddaliło się od opiekuna. Taki alarm jest szczególnie przydatny podczas przebywania w zatłoczonych miejscach, takich jak plaże czy centra handlowe, gdy chwila nieuwagi może doprowadzić do utraty dziecka z oczu rodzica.

Pomoże w poszukiwaniach dziecka

Aplikacja wyposażona jest w jeszcze jedną, przydatną funkcję, która ma na celu propagowanie pomocnych zachowań społecznych. Gdy rodzic zgubi dziecko, może poprzez aplikację poprosić innych jej użytkowników o pomoc w poszukiwaniach.

Bo bezpieczeństwo jest najważniejsze

Akcja ma na celu nie tylko edukację Polaków w zakresie zapewniania odpowiedniej ochrony nieletnim, ale także pomaga ubezpieczycielowi pozyskać dane na temat tego, jak dorośli troszczą się o swoje pociechy. Poprzez badania ankietowe PZU sprawdza również, co o bezpieczeństwie wiedzą dorośli oraz same dzieci i czy potrafią unikać zagrożeń. 

, ekspert Comperia.pl
Najlepsze oferty banków

Kredyty hipoteczne
Bank
Oprocentowanie
Nie odnaleziono ofert
dla podanych parametrów
Kredyty gotówkowe
Bank
Oprocentowanie
Nie odnaleziono ofert
dla podanych parametrów
Lokaty
Bank
Oprocentowanie
Nie odnaleziono ofert
dla podanych parametrów