Nowe (darmowe) konta w BGŻ BNP Paribas: Optymalne i Maksymalne

22.05.2017
Nowe (darmowe) konta w BGŻ BNP Paribas: Optymalne i Maksymalne

W dniu dzisiejszym BGŻ BNP Paribas wystartował z nową ofertą kont osobistych - stare rachunki zastąpiły Konto Optymalne i Konto Maksymalne. Poniżej prezentujemy ich krótką charakterystykę.

Oba konta można otworzyć w oddziale, przez telefon oraz on-line. W dwóch ostatnich przypadkach umowę do podpisania, login do bankowości elektronicznej (Pl@net) oraz kartę płatniczą z instrukcją nadania kodu PIN (jeśli o nie zawnioskujemy) dostarczy nam kurier. Do kont wydawana jest karta zbliżeniowa MasterCard Debit, którą możemy wyrobić także dla pełnomocnika (koszt karty dodatkowej to 7 zł miesięcznie).

Konto Optymalne

  • 0 zł za prowadzenie konta
  • 0 zł za obsługę karty debetowej
  • 0 zł za wypłaty z bankomatów BGŻ BNP Paribas i Planet Cash
  • 0 zł za przelewy internetowe

Wypłaty z pozostałych bankomatów w Polsce kosztują 5 zł od transakcji. Bank nie pobiera opłat za wypłatę gotówki za granicą z bankomatów należących do Grupy BNP Paribas oraz w ramach Global Alliance. W pozostałych przypadkach opłata od każdej transakcji wyniesie 10 zł. O ile wpłaty we wpłatomatach nie wiążą się z dodatkowymi kosztami, o tyle wpłaty w oddziałach banku kosztują 10 zł. Tyle samo kosztują wypłaty gotówki realizowane w oddziałach banku (opłata nie jest pobierana w przypadku niedostępności bankomatu przy oddziale banku).

Konto Maksymalne

  • 0 zł za prowadzenie konta
  • 0 zł/12 zł za obsługę karty debetowej
  • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie
  • 0 zł za przelewy internetowe

Opłaty za obsługę karty nie poniosą osoby w wieku do 26 lat. W przypadku pozostałych klientów opłata będzie zniesiona pod warunkiem dokonywania w poszczególnych miesiącach transakcji bezgotówkowych kartą na kwotę minimum 300 zł. W przeciwnym razie koszt posiadania karty wyniesie 12 zł miesięcznie. Bank nie pobiera opłat od wpłaty gotówki we wpłatomatach oraz pierwszej wpłaty w miesiącu, dokonanej w oddziale (pozostałe kosztują po 10 zł). Bezpłatna jest również pierwsza wypłata w oddziale w miesiącu oraz kolejne, jeśli kwota wypłaty przekracza 1000 zł. Druga i kolejne wypłaty gotówki realizowane w kwocie do 1000 zł w oddziałach banku, kosztują po 10 zł (opłata nie jest pobierana w przypadku niedostępności bankomatu przy oddziale banku).

Moneyback 2% (premia do 300 zł rocznie)

W przypadku obu kont klienci mogą korzystać z moneybacku, który umożliwia odzyskanie do 2% wydatków ponoszonych w sklepach (maksymalnie 25 zł, a 300 zł rocznie). By uzyskiwać zwroty od płatności bezgotówkowych kartą, należy do 31.08.2017 założyć konto w promocji wraz z kartą i wyrazić zgodę na otrzymywanie od banku informacji marketingowych (SMS, e-mail).

, ekspert Comperia.pl
Najlepsze oferty banków

Kredyty hipoteczne
Bank
Oprocentowanie
Nie odnaleziono ofert
dla podanych parametrów
Kredyty gotówkowe
Bank
Oprocentowanie
Nie odnaleziono ofert
dla podanych parametrów
Lokaty
Bank
Oprocentowanie
Nie odnaleziono ofert
dla podanych parametrów