Karta wielowalutowa od ING Banku Śląskiego

10.06.2017
Karta wielowalutowa od ING Banku Śląskiego

W te wakacje Polacy będą mieć jeszcze większy wybór w kartach walutowych. Do grona (niestety wąskiego) kilku banków pozwalających na obsługiwanie konta prowadzonego w złotówkach kont w innej walucie dołączył teraz i ING Bank Śląski.

Zgodnie z danymi ING Banku Śląskiego, aż 14% jego klientów podróżujących za granicę, spośród osób, które jednocześnie posiadają kartę płatniczą, płaciło podczas wyjazdu tylko kartą. Niestety płacenie zwykłą kartą debetową, wydaną do konta złotowego wiąże się z kosztami przewalutowania. Karta wielowalutowa jest z kolei wolna od takich obciążeń.

Kartą wielowalutową od ING Banku Śląskiego można płacić w złotówkach, euro, funtach brytyjskich oraz dolarach, bez kosztów przewalutowania, bo płacimy bezpośrednio w walucie transakcji. Dotyczy to zarówno płatności tradycyjnych, jak i internetowych. Po podpięciu karty do wybranych kont, nie trzeba ręcznie ingerować w to, z którego konta karta ma pobrać pieniądze, realizując transakcję walutową. Cały proces odbywa się automatycznie.

Funkcja wielowalutowa jest dodawana do standardowej karty płatniczej ING (Visa zbliżeniowa), jaką otrzymujemy do konta osobistego. Nie ma więc konieczności wnioskowania o nową kartę. Wystarczy tę obecną podłączyć w bankowości internetowej Moje ING wybrane konto walutowe. Zarówno podłączenia, jak i odłączenia konta walutowego możemy dokonać w każdej chwili, także znajdując się już za granicą.

Kolejnym plusem tej karty jest możliwość jej obsługi za pomocą aplikacji Moje ING, co jeszcze bardziej uprości proces zarządzania pieniędzmi. Klienci banku mogą również korzystać z kantora walutowego ING (dostępnego dla klientów indywidualnych i przedsiębiorców).

W ramach promocji trwającej od 5 do 30 czerwca za jednorazową opłatą 15 zł klienci banku mogą wypłacać kartą wielowalutową gotówkę z dowolnych bankomatów za granicą bez dodatkowych prowizji (przez 30 dni).

Wprowadzeniu funkcji wielowalutowej towarzyszy kampania reklamowa "To jest życie. To ułatwiamy", która wystartowała 7 czerwca.

, ekspert Comperia.pl
Najlepsze oferty banków

Kredyty hipoteczne
Bank
Oprocentowanie
Nie odnaleziono ofert
dla podanych parametrów
Kredyty gotówkowe
Bank
Oprocentowanie
Nie odnaleziono ofert
dla podanych parametrów
Lokaty
Bank
Oprocentowanie
Nie odnaleziono ofert
dla podanych parametrów