Konto Jakie Chcę od BZ WBK: prześwietlamy warunki

22.08.2017
Konto Jakie Chcę od BZ WBK: prześwietlamy warunki

BZ WBK ujednolicił i mocno okroił ofertę kont: od teraz klienci mogą założyć Konto Jakie Chcę. Co je wyróżnia? Wysoka elastyczność w zakresie dostosowywania rachunku do swoich potrzeb.

Zgodnie z obowiązującą od jakiegoś czasu modą Bank Zachodni WBK również postanowił odchudzić swoją ofertę kont osobistych. Konto Jakie Chcę ma zastąpić dotychczas oferowane rachunki: Konto Godne Polecenia, Konto 123, Konto Aktywni 50+ oraz konto <20. Wynienione oferty będą dostępne w sprzedaży już tylko do końca października. 

Konto Jakie Chcę ma być rachunkiem uniwersalnym, spełniając potrzeby zarówno klientów dorosłych, jak i małoletnich, studentów czy seniorów. A opłaty? No cóż - każdy klient będzie mógł sam dopasować preferowany wariant kosztowy rachunku.

I tak standardowa opłata za kartę debetową może wynosić:

  • 3 zł miesięcznie (bez możliwości zwolnienia z opłaty) lub
  • 5 zł miesięcznie i warunkiem zwalniającym z opłaty. W tym wariancie obowiązują dwa warunki zwalniające do wyboru: wykonanie 5 transakcji lub wydanie 500 zł bezgotówkowo kartą w miesiącu.

Darmowe są tylko wypłaty z bankomatów własnych banku. W pozostałych przypadkach koszt wynosi 5 zł do każdej transakcji. Istnieje jednak możliwość wykupienia abonamentu (w cenie 7 zł miesięcznie), w ramach którego są zniesione prowizje od wypłat gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce.

Na preferencyjne warunki - jak niemal w każdym banku - mogą liczyć studenci. Ci będą mogli pobierać gotówkę ze wszystkich bankomatów krajowych bez dodatkowych opłat. Nie muszą do tego wykupywać abonamentu.

W nowym cenniku banku nie znajdziemy już opłaty za SMS-y, które służą do autoryzacji transakcji.

Dodana została również możliwość korzystania z moneybacku. Dzięki niemu mamy możliwość odzyskania do 1% wydatków (maksymalnie 25 zł miesięcznie, a 300 zł rocznie) poniesionych za prąd, gaz, internet, telefon czy telewizję. Osoby, które dobiorą kartę kredytową 123, będą mogły rozszerzyć moneyback o zwrot wydatków na zakupy w sklepach.

Z nowej oferty Konta Jakie Chcę mogą skorzystać nie tylko nowi, ale i obecni klienci banku. Wystarczy, że wybiorą opcję zmiany rachunku w bankowości elektronicznej BZ WBK24. Numer konta oraz hasła dostępowe pozostaną te same. Za zmianę pakietu bank nie pobiera opłat.

, ekspert Comperia.pl
Najlepsze oferty banków

Kredyty hipoteczne
Bank
Oprocentowanie
Nie odnaleziono ofert
dla podanych parametrów
Kredyty gotówkowe
Bank
Oprocentowanie
Nie odnaleziono ofert
dla podanych parametrów
Lokaty
Bank
Oprocentowanie
Nie odnaleziono ofert
dla podanych parametrów