Alior Bank dołączył do usługi MyWallet

06.03.2014
tagi: Alior Bank, MyWallet, płatności mobilne
Alior Bank dołączył do usługi MyWallet

Teraz także klienci Alior Banku mają możliwość korzystania z usługi T-Mobile – MyWallet. Ten „mobilny portfel” pozwala płacić zbliżeniowo telefonem komórkowym w ponad 140 tys. punktów w Polsce, zarówno kartami debetowymi, jak i kartami kredytowymi.
 

Sprawdź teraz najlepsze karty kredytowe!

Płatności mobilne to obecnie najszybciej rozwijający się obszar bankowości, a kluczem do jego sukcesu jest dostępność. Teraz także Alior Bank wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów, umożliwiając im korzystanie z innowacyjnych usług – takich jak MyWallet.

Użytkowanie MyWallet jest równie proste co płacenie kartą zbliżeniową. W tym przypadku klient może jednak umieścić w „mobilnym portfelu” nie jedną, a nawet kilka kart debetowych i kredytowych. Płatności nimi za pomocą telefonu są dostępne we wszystkich miejscach akceptujących płatności zbliżeniowe - w Polsce to obecnie około 140 000. Transakcje na kwoty powyżej 50 zł wymagają potwierdzenia kodem PIN.

MyWallet daje również możliwość ustawienia dodatkowych zabezpieczeń - hasła lub kodu do aplikacji, czy blokady ekranu telefonu. Co istotne, wszystkie transakcje realizowane za pomocą telefonu z usługą MyWallet są autoryzowane online w banku. Dzięki temu zagwarantowana jest bieżąca weryfikacja salda na koncie.

Warunkiem korzystania z usługi MyWallet jest przynależność do sieci T-Mobile oraz posiadanie telefonu z funkcją NFC (Near Field Communication) i przystosowaną do niej kartą SIM. Obecnie na rynku jest dostępne 20 modeli telefonów, za pomocą których można korzystać z oferty MyWallet. Po pobraniu na telefon aplikacji MyWallet klient powinien złożyć w banku zlecenie instalacji karty w telefonie, po której możliwe jest dokonywanie płatności zbliżeniowych za pomocą telefonu. Do października 2014 r. usługa jest bezpłatna dla klientów T-Mobile.

Sprawdź teraz najlepsze karty kredytowe!

Autor: Banki.pl
Najlepsze oferty banków

Kredyty hipoteczne
Bank
Oprocentowanie
Nie odnaleziono ofert
dla podanych parametrów
Kredyty gotówkowe
Bank
Oprocentowanie
Nie odnaleziono ofert
dla podanych parametrów
Lokaty
Bank
Oprocentowanie
Nie odnaleziono ofert
dla podanych parametrów