Certyfikaty strukturyzowane Strategiczna Trzydziestka w mBanku

14.07.2014
tagi: mBank, Strategiczna Trzydziestka
Certyfikaty strukturyzowane Strategiczna Trzydziestka w mBanku

Do 29 lipca br. potrwa subskrypcja certyfikatów strukturyzowanych Strategiczna Trzydziestka w mBanku. To trzyletni produkt, w którym zysk będzie zależał od zachowania indeksu WIG30. Strategiczna Trzydziestka pozwoli także zarobić w przypadku spadku wartości indeksu maksymalnie o 30 proc.
 

Strategiczna Trzydziestka to pierwszy certyfikaty strukturyzowane w ofercie mBanku. Oparte są one na indeksie WIG30. 31 lipca zostanie przeprowadzona obserwacja wartości indeksu, i zysk inwestorów po trzech latach wyniesie tyle, ile w tym czasie urośnie WIG30. Bardziej skomplikowana jest sytuacja w przypadku spadku wartości indeksu.

Produkt oparty jest na mechanizmie Twin Twin, polegającym na tym, że klienci mogą zarobić także wówczas, gdy WIG30 obniży swą wartość przez okres inwestycji. Bariera wynosi 30 proc., więc jeśli odczyt WIG30 będzie np. o 28 proc. niższy niż na początku okresu inwestycji, zysk deponentów w skali 3 lat wyniesie 28 proc. Ale uwaga! Jeśli w jakimkolwiek momencie inwestycji wartość WIG30 będzie niższa od wartości z początku inwestycji o więcej niż 30 proc., mechanizm Twin Twin zostanie „wyłączony”, i w takim przypadku nawet minimalne spadki przyniosą inwestorowi stratę.

Subskrypcja certyfikatów Strategiczna Trzydziestka potrwa do 29 lipca br. Zapisy na certyfikaty dostępne są dla osób posiadających aktywną usługę maklerską (eMakler) w mBanku. Nominalna cena jednego certyfikatu wynosi 1 tys. zł, można nabyć pojedynczy certyfikat. Opłata subskrypcyjna wynosi 0,8 do 1,2 proc. i jest uzależniona od wolumenu transakcji (najwyższa prowizja przy zakupie 1-10 certyfikatów, najniższa przy zakupie 100 i więcej certyfikatów).
 

Autor: banki.pl
Najlepsze oferty banków

Kredyty hipoteczne
Bank
Oprocentowanie
Nie odnaleziono ofert
dla podanych parametrów
Kredyty gotówkowe
Bank
Oprocentowanie
Nie odnaleziono ofert
dla podanych parametrów
Lokaty
Bank
Oprocentowanie
Nie odnaleziono ofert
dla podanych parametrów