Jeszcze więcej opcji transakcyjnych w bankowości mobilnej BZ WBK

29.08.2013
tagi: bankowość mobilna, BZ WBK
Jeszcze więcej opcji transakcyjnych  w bankowości mobilnej BZ WBK

Bank Zachodni WBK udostępnił swoim klientom nowe funkcjonalności w bankowości mobilnej. Teraz za pośrednictwem BZWBK24 mobile można wypłacić gotówkę z bankomatu bez karty, przelać pieniądze na numer telefonu, zapłacić rachunki skanując kod QR oraz wykonać przelew natychmiastowy – Express Elixir. Nowe funkcjonalności wdrożone zostały w aplikacjach oraz w lekkim serwisie transakcyjnym.

Sprawdź teraz najlepsze konta osobiste w naszej porównywarce!

Bank wprowadził również zmiany w serwisie internetowym - poza udostępnieniem przelewów na komórkę i wypłat z bankomatu, stworzył zakładkę „Usługi Mobilne” pozwalającą na szybkie i wygodne zarządzanie m.in. limitami, odbiorcami oraz usługami dostępnymi w BZWBK24 mobile.

- Dzisiaj klienci korzystający z BZWBK24 mobile mają dostęp do szerokiej gamy usług przez aplikacje i lekki serwis transakcyjny. Wdrożenie kolejnych funkcjonalności w bankowości mobilnej, wykorzystujących unikalne możliwości techniczne smartfonów, bardzo podnosi użyteczność usług BZWBK24 mobile – powiedział Tomasz Niewiedział, dyrektor Obszaru Bankowości Mobilnej i Internetowej Banku Zachodniego WBK.

„Przelew na Komórkę” to usługa pozwalająca na wykonywanie przelewów obcych po podaniu jedynie numeru telefonu. Po akceptacji przelewu odbiorca zostanie poinformowany wiadomością SMS o transakcji oraz o tym, jak można taki przelew odebrać. Przelewy można wykonywać niezależnie od tego, czy odbiorca posiada rachunek w Banku Zachodnim WBK. W przypadku klientów innego banku lub nie posiadających rachunku bankowego utworzone zostanie konto pre-paid do realizacji tych przelewów.

Dzięki opcji „Wypłata z Bankomatu” klienci mogą dokonać wypłaty gotówki z bankomatu BZ WBK bez konieczności użycia karty płatniczej. Po wprowadzeniu kwoty i zaakceptowaniu transakcji klientowi zostanie przekazany numer, który należy wprowadzić w bankomacie, aby otrzymać środki ze swojego konta. Transakcja w bankomacie potwierdzana jest za pomocą czterech ostatnich cyfr numeru rachunku.

Kolejnym rozwiązaniem wdrożonym w bankowości mobilnej jest możliwość opłacania rachunków poprzez zeskanowanie kodu QR. Wykonanie takiej płatności jest niezwykle proste. Po zalogowaniu się do aplikacji, przejściu do zakładki przelewy i wybraniu opcji „Skanuj i płać” wystarczy, korzystając z aparatu w telefonie, zeskanować kod QR widoczny na fakturze. Po udanym skanowaniu aplikacja automatycznie wypełni wszystkie informacje niezbędne do wykonania przelewu, a klient jedynie potwierdzi chęć jego wykonania.

– Dynamiczny rozwój bankowości mobilnej ma kluczowe znaczenie dla rozwoju bankowości elektronicznej w Banku Zachodnim WBK. Wierzymy, że to właśnie BZWBK24 mobile w najbliższej przyszłości stanie się dla naszych klientów podstawowym kanałem do kontaktu z Bankiem. Liczba klientów korzystających z naszych usług mobilnych przekracza już 175 tys. miesięcznie. Każdego dnia rośnie też liczba transakcji realizowanych w kanale mobilnym – przelewów, doładowań telefonów czy wypłat z bankomatu – dodaje Tomasz Niewiedział.

Przelewy na komórkę, wypłaty z bankomatu oraz przelewy Express Elixir dostępne są także w pełnym serwisie internetowym BZWBK24. Aplikacja mobilna Banku Zachodniego WBK dostępna jest na iOS, Android, Windows Phone, Blackberry oraz Symbian.

Sprawdź teraz najlepsze konta osobiste w naszej porównywarce!
 

Autor: BZ WBK
Najlepsze oferty banków

Kredyty hipoteczne
Bank
Oprocentowanie
Nie odnaleziono ofert
dla podanych parametrów
Kredyty gotówkowe
Bank
Oprocentowanie
Nie odnaleziono ofert
dla podanych parametrów
Lokaty
Bank
Oprocentowanie
Nie odnaleziono ofert
dla podanych parametrów