Złoto dla zuchwałych w mBanku

17.04.2014
tagi: lokata strukturyzowana, mBank, Złoto dla zuchwałych
Złoto dla zuchwałych w mBanku

W ofercie mBanku pojawiła się nowa roczna lokata strukturyzowana Złoto dla zuchwałych. Produkt zapewnia całkowitą gwarancję kapitału i potencjalny zysk, nawet do 10 proc., zależny od cen złota na giełdzie w Londynie.
 

Sprawdź teraz najlepsze lokaty!

Nowa oferta mBanku daje szansę na ponadprzeciętne zyski – do 10 proc. w skali roku, przy braku prowizji, zapewniając przy tym pełną ochronę kapitału. Co więcej, produkt umożliwia inwestycję w złoto bez potrzeby fizycznego posiadania kruszcu.

Lokata strukturyzowana Złoto dla zuchwałych bazuje na notowaniach ceny złota na giełdzie w Londynie (LBMA), wyrażonej w dolarach amerykańskich za uncję. Strategia produktu zakłada stabilizację cen złota w czasie nadchodzących dwunastu miesięcy.

Konstrukcja lokaty zawiera tzw. barierę – wzrost kursu kruszcu powyżej tego poziomu w dowolnym momencie trwania lokaty będzie oznaczał uzyskanie na koniec okresu inwestycji zysku na poziomie 2,15 proc. W takim przypadku naliczone odsetki będą więc zbliżone do zysków możliwych do uzyskania z klasycznej rocznej lokaty bankowej. Takie rozwiązanie jest jeszcze bardziej atrakcyjne dla inwestorów.

Jeśli natomiast cena złota po dwunastu miesiącach będzie mieścić się w przedziale od 100 proc. do poziomu bariery (która pozostanie nienaruszona przez cały okres trwania inwestycji), inwestor w pełni skorzysta na wzroście wartości tego kruszcu. Spadek aktywa bazowego na popołudniowym fixingu w dniu 27.04.2015 r. poniżej poziomu 99,99 proc. wartości początkowej, przy nie naruszeniu poziomu bariery, będzie natomiast oznaczał tylko pełną ochronę kapitału.

Warunkiem skorzystania z lokaty jest posiadanie bezpłatnego konto w mBanku, produkt można uruchomić on-line. Minimalna kwota inwestycji wynosi 1000 zł.

Pełna oferta mBanku wraz z regulaminami jest dostępna na stronie www.mbank.pl.

Sprawdź teraz najlepsze lokaty!

Autor: Banki.pl
Najlepsze oferty banków

Kredyty hipoteczne
Bank
Oprocentowanie
Nie odnaleziono ofert
dla podanych parametrów
Kredyty gotówkowe
Bank
Oprocentowanie
Nie odnaleziono ofert
dla podanych parametrów
Lokaty
Bank
Oprocentowanie
Nie odnaleziono ofert
dla podanych parametrów