Jak płacić telefonem za zakupy?

24.12.2016
Jak płacić telefonem za zakupy?

Chcesz regulować rachunki za zakupy jeszcze wygodniej niż dotychczas? Zamiast karty użyj telefonu - do wyboru masz kilka metod płatniczych. Zobacz, jak płacić telefonem w sklepach.

Już nie tylko karty płatnicze stanowią zagrożenie dla gotówki. Coraz więcej osób, zwłaszcza w młodym wieku, ceniących sobie wygodę, woli dokonywać płatności w sklepach za pomocą telefonu. Płacić nim można na kilka sposobów:

Płatności HCE

HCE to płatności zbliżeniowe, które sposobem korzystania przypominają opcje pay-wave czy pay-pass. By skorzystać z HCE, najpierw sprawdź, czy Twój bank udostępnia taką opcję. Jeśli tak, zainstaluj wirtualną kartę płatniczą na Twoim telefonie. W większości banku trzeba w tym celu pobrać odpowiednią aplikację mobilną. W innych przypadkach należy zawnioskować w aplikacji o kartę, a następnie dokonać aktywacji płatności HCE. Gdy zechcesz zapłacić za zakupy, po prostu przyłóż telefon do terminala tak, jak przykładasz kartę zbliżeniową.

BLIK

BLIK to polski system płatności, który umożliwia płacenie w sklepach stacjonarnych i przez Internet, a także wypłacanie gotówki z bankomatów. Nie potrzebujesz do tego nawet połączenia z Internetem. Wystarczy, że zainstalujesz aplikację płatniczą swojego banku. Podczas płacenia za zakupy najpierw musisz poinformować sprzedawcę o chęci skorzystania z BLIK-a. W swojej aplikacji mobilnej kliknij na ikonę BLIK i wstukaj na klawiaturze terminala kod, który udostępni Ci aplikacja. To kod jednorazowego użytku, ważny jedynie przez chwilę.

BLIK-m możesz też opłacać zakupy internetowe, zaznaczając przy wyborze rodzaju płatności BLIK.

 

, ekspert Comperia.pl
Najlepsze oferty banków

Kredyty hipoteczne
Bank
Oprocentowanie
Nie odnaleziono ofert
dla podanych parametrów
Kredyty gotówkowe
Bank
Oprocentowanie
Nie odnaleziono ofert
dla podanych parametrów
Lokaty
Bank
Oprocentowanie
Nie odnaleziono ofert
dla podanych parametrów