Znamy już laureatów Comperia Stars 2016!

08.01.2017
Znamy już laureatów Comperia Stars 2016!

W ostatnich dwunastu miesiącach na łamach portalu Comperia.pl publikowane były rankingi różnych produktów finansowych: zwycięzcy każdego zestawienia byli nagradzani wyróżnieniem Comperia Stars za najlepszy instrument oferowany w konkretnym miesiącu. Sprawdźmy zatem, który bank zasłużył na miano super lidera całego 2016 roku w danej kategorii produktowej.

Projekt Comperia Stars został uruchomiony w styczniu 2015 roku. Jego głównym założeniem jest nagradzanie instytucji, które w danym miesiącu kalendarzowym mają w swojej ofercie najlepszy produkt finansowy. Instrumenty, które poddawano comiesięcznej analizie w 2016 roku, to kredyty hipoteczne, kredyty gotówkowe, lokaty, rachunki oszczędnościowe oraz ubezpieczenia komunikacyjne.

Warto dodać, że parametry, które wykorzystywano do stworzenia konkretnego rankingu, wskazywali nam użytkownicy Fast50Club w drodze comiesięcznych ankiet. Tym samym to realni klienci banków decydowali o kryteriach doboru produktów. Dla przykładu w październiku analizowane były kredyty gotówkowe na kwotę 40 tysięcy złotych, podczas gdy w grudniu pożyczki na kwotę 2 500 zł.

Najlepsi z najlepszych - założenia

W celu wyłonienia zdobywcy rocznego wyróżnienia Comperia Stars wzięto pod uwagę sumaryczną liczbę zwycięstw danego podmiotu w całym 2016 roku (liczba miesięcy, w których wybrana instytucja wygrywała dany ranking). Po dokonaniu podliczenia  wychodzi, że w zależności od kategorii, wyróżnienia w postaci Comperia Stars za najlepszy produkt finansowy 2016 zdobywają w poszczególnych kategoriach:

Kredyty hipoteczne:

- Bank PKO BP i jego oferta "Własny Kąt Hipoteczny" - to niekwestionowany lider w kategorii kredyty hipoteczne, który na pierwszym miejscu rankingów przygotowywanych przez Comperia.pl stawał aż 7 razy,

Kredyty gotówkowe:

- Getin Noble Bank ze swoim "Darmowym Kredytem", który w kategorii kredyty gotówkowe zwyciężał czterokrotnie,

Lokaty bankowe:

- Idea Bank i sztandarowy produkt tej instytucji, czyli "Lokata HAPPY", która przez 5 miesięcy lądowała na najwyższym stopniu podium w kategorii lokaty bankowe,

Konta oszczędnościowe:

- Orange Finanse i jego Konto Oszczędnościowe - ośmiokrotny zwycięzca zestawień zawierających najlepsze rachunki oszczędnościowe,

Ubezpieczenia:

- Towarzystwo Ubezpieczeniowe AXA za najtańsze pakiety OC i AC, które 3 razy wygrywały rankingi ubezpieczeń komunikacyjnych w całym 2016 roku.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że utrzymają poziom także w 2017 roku. Pierwsze rankingi za styczeń już zostały zamieszczone na portalu.

Autor: Jacek Kasperczyk
Comperia.pl Źródło: http://www.comperia.pl/siegneli-gwiazd-czyli-laureaci-comperia-stars-2016.html

Najlepsze oferty banków

Kredyty hipoteczne
Bank
Oprocentowanie
Nie odnaleziono ofert
dla podanych parametrów
Kredyty gotówkowe
Bank
Oprocentowanie
Nie odnaleziono ofert
dla podanych parametrów
Lokaty
Bank
Oprocentowanie
Nie odnaleziono ofert
dla podanych parametrów