Nowy bank na polskim rynku: Inbank

24.03.2017
Nowy bank na polskim rynku: Inbank

Na polskim rynku bankowym pojawił się kolejny gracz: estoński Inbank - sprawdziliśmy, jak wypada jego oferta kredytowo-depozytowa na tle zastanej konkurencji.

W Inbanku możemy założyć lokatę, zaciągnąć ekspresową pożyczkę i kredyt gotówkowy, a to wszystko od początku do końca przez serwis internetowy.

Oferta Inbanku

Lokaty (dla kwot od 5 tys. zł do 50 tys. zł) dostępne są na okres: 6,12,24 i 36 miesięcy. Oprocentowanie tych depozytów wynosi odpowiednio: 2,4%, 2,6%, 2,8% i 3%. To znacznie więcej niż średnie oprocentowanie dostępne w polskich bankach.

W ramach szybkiej pożyczki możemy uzyskać do 4 tys. zł z okresem spłaty do 4 miesięcy i oprocentowaniem 0%. Kosztem umowy jest tylko prowizja w wysokości 9,99%. Kwotę, którą pożyczyliśmy, spłacimy jednorazowo. Prowizja jest z kolei płatna w comiesięcznych ratach (proporcjonalnych do okresu umowy). Przykładowo: jeśli pożyczyliśmy 1000 zł na 4 miesiące, w każdym miesiącu będziemy musieli zapłacić jedynie 25 zł prowizji.

Kredyt gotówkowy w Inbanku dostępny jest tymczasem na kwotę do 50 tys. zł przy okresie spłaty do 60 miesięcy. Oprocentowanie wynosi 8,85% w skali roku, a prowizja zaczyna się od 1,99% (jest ustalana indywidualnie).

Wszystko przez Internet

Czy oferta Inbanku wyróżnia się spośród ofert banków obecnie funkcjonujących w Polsce? Inbank ma być odpowiedzią na realne potrzeby konsumentów, których jeszcze nie są w stanie zaspokoić pozostałe banki, obecne nad Wisłą. Polska to kraj głodny innowacji technologicznych - także w sektorze finansów. O ile firmy pożyczkowe już z powodzeniem wykorzystują niezagospodarowany przez banki obszar szybkich pożyczek krótkoterminowych, które można byłoby uzyskać w kilka chwil przez Internet, o tyle banki - póki co - nie są w stanie udostępnić całej swojej oferty w 100% on-line. Inbank dostrzega w tym szansę dla siebie, dostarczając konsumentom drobne kredyty czy lokaty, z których można korzystać bez wychodzenia z domu.

Gwarancja Tagatisfond

Działalność Inbanku podlega przepisom polskiego Prawa bankowego, rozstrzygnięciom polskich sądów czy nadzorowi UOKiK-u. Bezpieczeństwo depozytów zgromadzonych w Inbanku jest jednak gwarantowana nie przez polski BFG, ale jego estoński odpowiednik:  fundusz gwarancyjny Tagatisfond. Zasady ochrony finansowej są podobne, odpowiadając normom obowiązującym w Polsce i pozostałych krajach UE (gwarantowane są wszystkie depozyty wraz z odsetkami do łącznej wysokości 100 tys. euro dla danego klienta w danym banku).

, ekspert Comperia.pl
Najlepsze oferty banków

Kredyty hipoteczne
Bank
Oprocentowanie
Nie odnaleziono ofert
dla podanych parametrów
Kredyty gotówkowe
Bank
Oprocentowanie
Nie odnaleziono ofert
dla podanych parametrów
Lokaty
Bank
Oprocentowanie
Nie odnaleziono ofert
dla podanych parametrów