Ubezpieczenie turystyczne kupisz... w bankomacie!

29.06.2017
Ubezpieczenie turystyczne kupisz... w bankomacie!

Przygotowując się do wakacyjnego wyjazdu, nie znalazłeś czasu na wykupienie polisy turystycznej? Teraz możesz zaopatrzyć się w potrzebne ubezpieczenie w kilka chwil, korzystając z bankomatu.

Firmy z sektora finansowego prześcigają się we wdrażaniu rozwiązań, które jeszcze bardziej ułatwią klientom korzystanie z ich usług. Cyfryzacja w tym zakresie objęła przede wszystkim Internet, który pozwala na złożenie w kilka chwil konta, lokaty, a nawet zaciągnięcie kredytu czy wykupienie ubezpieczenia. Jeśli nie odpowiada Ci jednak przeszukiwanie sieci w poszukiwaniu polisy, którą można zawrzeć on-line, możesz wykupić ją w równie prosty sposób – w bankomacie.

Polisę turystyczną Travel możemy nabyć w 1300 bankomatach sieci Planet Cash. Ponieważ bankomaty zlokalizowane są w wielu dogodnych miejscach, takich jak centra handlowe, lotniska, dworce autobusowe i kolejowe, ubezpieczenie można wykupić nawet w ostatniej chwili – tuż przed wyjazdem.

Polisę można wykupić już w 2 minuty, za pomocą kilku kliknięć na ekranie bankomatu. Za ubezpieczenie płaci się kartą (bez dodatkowej prowizji).

Osobom wyjeżdżającym na wakacje przypominamy, że leczenie za granicą potrafi być bardzo drogie, sięgając nawet kilkunastu tysięcy złotych. Nie warto lekceważyć tego ryzyka. Niestety nieszczęśliwe wypadki bądź nagłe choroby (np. wskutek częstych wśród turystów zatruć pokarmowych wynikających ze zmiany sposobu żywienia) są podczas podróży dość częste. Warto więc zabezpieczyć się na takie ewentualności. Minimalnym zabezpieczeniem powinna być karta EKUZ, które mogą wyrobić osoby korzystające z publicznej opieki medycznej w Polsce (w ramach NFZ-etu).

Wybierając polisę turystyczną, koniecznie powinniśmy dobrać jej parametry świadomie. Mowa o sumie ubezpieczenia, która powinna zagwarantować pokrycie kosztów leczenia, na które możemy być narażeni na wakacjach. Jeśli urlop będziemy spędzać w Europie, warto wybrać sumę ubezpieczenia w kwocie ok 200 000 zł. Jeśli wybieramy się wycieczkę na inny kontynent, suma ta powinna być nawet dwukrotnie wyższa.

, ekspert Comperia.pl
Najlepsze oferty banków

Kredyty hipoteczne
Bank
Oprocentowanie
Nie odnaleziono ofert
dla podanych parametrów
Kredyty gotówkowe
Bank
Oprocentowanie
Nie odnaleziono ofert
dla podanych parametrów
Lokaty
Bank
Oprocentowanie
Nie odnaleziono ofert
dla podanych parametrów