Szybka pożyczka z ubezpieczeniem od cyberryzyk

02.08.2017
Szybka pożyczka z ubezpieczeniem od cyberryzyk

Vivus przygotował wraz z AXA Assistance nietypową ofertę: szybką pożyczkę z bezpłatnym ubezpieczeniem od ryzyk internetowych; w ramach pilotażowej akcji ubezpieczenie ma zostać zaproponowane 65 tysiącom klientów.

To pierwsza taka współpraca na rynku. Do tej pory szybkie pożyczki raczej rzadko były udostępniane konsumentom wraz z ubezpieczeniem, a nigdy do tej pory z polisą chroniącą od zagrożeń czyhających w sieci. Teraz z takiej oferty bez dodatkowych kosztów będzie mogło skorzystać 65 tysięcy klientów Vivusa (firma przedstawi propozycję skorzystania z polisy wybranej grupie pożyczkobiorców).

Gdy zostaniesz oszukany przez Internet

Ubezpieczenie dostępne do pożyczek Vivusa ma zapewniać pomoc m.in. w przypadku niekompletnej dostawy towaru kupionego w e-sklepie, kradzież i niezgodne z prawem wykorzystanie danych osobowych lub kart płatniczych czy naruszenie dobrego imienia w Internecie. Innymi słowy: ma chronić od wybranych cyberprzestępstw, coraz częściej dotykających kieszeni polskich internautów. W przypadku wystąpienia zdarzenia objętego ochroną ubezpieczyciel zapewni poszkodowanemu pomoc prawną i ewentualne odszkodowanie (np. po kradzieży gotówki pobranej z bankomatu czy nieotrzymania towaru kupionego on-line, podczas gdy sprzedawca nie chce rozpatrzyć reklamacji).

Bezpłatne ubezpieczenie na 35 dni

Póki co polisa jest darmowa (Vivus nie informuje na swojej stronie o ewentualnym pojawieniu się kosztów składki ubezpieczeniowej w przyszłości, gdyby polisa spotkała się z przychylnością ze strony klientów), a obsługuje ją Inter Partner Assistance S.A.pod marką AXA Assistance. Czas trwania umowy to 35 dni.

Trzeba przyznać, że ryzyka internetowe to niezagospodarowany jeszcze przez ubezpieczycieli obszar zagrożeń. Tempo informatyzacji codziennego życia z pewnością jednak przyczyni się do szybkiego pojawiania się na rynku odpowiednich polis chroniących przed skutkami cyberprzestępstw. Czy wraz z rosnącą podażą pojawi się również popyt na tego typu polisy, zweryfikują najbliższe lata. Na pewno jest to czynnik który może mocno zamieszać w rankingach chwilówek i zmienić układ sił na rynku.

, ekspert Comperia.pl
Najlepsze oferty banków

Kredyty hipoteczne
Bank
Oprocentowanie
Nie odnaleziono ofert
dla podanych parametrów
Kredyty gotówkowe
Bank
Oprocentowanie
Nie odnaleziono ofert
dla podanych parametrów
Lokaty
Bank
Oprocentowanie
Nie odnaleziono ofert
dla podanych parametrów