Nowe Konto Jakże Osobiste w Alior Banku

07.09.2017
Nowe Konto Jakże Osobiste w Alior Banku

Od poniedziałku w ofercie Alior Banku figuruje nowy rachunek: Konto Jakże Osobiste - oferta wyprze niedługo większość dotychczasowych pakietów udostępnianych przez Alior Bank.

Alior Bank podążył za finansową modą i podobnie jak kilka banków wcześniej, ograniczył ofertę kont osobistych do zaledwie trzech wariantów, nie licząc rachunków walutowych. Trzech, bo choć oprócz nowego pakietu, rachunku młodzieżowego HAIZ i Konta Elitarnego (dla klientów z segmentu bankowości prywatnej), póki co jeszcze jest dostępne Konto Internetowe, to od listopada i ono zostanie wycofane ze sprzedaży. 

Prowadzenie konta: 10 zł lub 0 zł miesięcznie

Choć standardowa opłata za prowadzenie rachunku jest - i wynosi 10 zł miesięcznie - to bank daje możliwość zwolnienia z niej. Bezpłatną obsługę konta zyskają osoby, które będą zasilać konto przelewem w wysokości min. 1500 zł miesięcznie. Uwaga! warunkiem zwalniającym dla danego miesiąca jest jednorazowy przelew w tej wysokości, a nie suma przelewów przychodzących.

Opłata za kartę: 5 zł lub 0 zł miesięcznie

Obsługa karty płatniczej wydanej do rachunku standardowo kosztuje 5 zł miesięcznie, jednak i tej opłaty można uniknąć. Trzeba w tym celu płacić kartą bezgotówkowo na kwotę min. 300 zł miesięcznie.

2 darmowe korzyści (pozostałe: po 3,5 zł/miesięcznie)

Nowe konto Alior Bank skonstruował tak, by każdy klient miał możliwość wybrania dwóch bonusów, z których będzie mógł korzystać za darmo. Jeśli chce, może wybrać większą liczbę korzyści, jednak trzecia i każda kolejna będą wiązały się z miesięcznym abonamentem w cenie po 3,5 zł. Plusem jest to, że te dwie darmowe korzyści można swobodnie zmieniać (należy tylko pamiętać, że wyłączenie korzyści zleconej do dezaktywacji następuje z końcem miesiąca, nawet jeśli zlecimy to wiele dni wcześniej).

Aktualnie bank daje możliwość wyboru spośród dziewięciu korzyści:

  • pobieranie gotówki z bankomatów krajowych bez opłat (standardowy koszt to: 0 zł dla bankomatów BZ WBK i 2,5 zł w pozostałych przypadkach)
  • pobieranie gotówki z bankomatów za granicą (standardowy koszt to 5 zł od wypłaty) 
  • podwyższone oprocentowanie na koncie oszczędnościowym (1,46% dla kwot do 20 tys. zł)
  • oprocentowanie 0% na limicie odnawialnym w koncie (obowiązuje przez 10 dni)
  • łącznie 5 bezpłatnych przelewów natychmiastowych w miesiącu
  • usługa assistance wypadkowego
  • ubezpieczenie turystyczn
  • moneyback od płatności zbliżeniowych telefonem (1%, maksymalnie 20 zł zwrotu miesięcznie)
  • program Mastercard Priceless Specials
, ekspert Comperia.pl
Najlepsze oferty banków

Kredyty hipoteczne
Bank
Oprocentowanie
Nie odnaleziono ofert
dla podanych parametrów
Kredyty gotówkowe
Bank
Oprocentowanie
Nie odnaleziono ofert
dla podanych parametrów
Lokaty
Bank
Oprocentowanie
Nie odnaleziono ofert
dla podanych parametrów