Ruszył EnveloBank. Oceniamy jego ofertę

28.09.2017
Ruszył EnveloBank. Oceniamy jego ofertę

W środę oficjalnie na rynku usług finansowych pojawił EnveloBank. To nowa marka Banku Pocztowego, wokół której bank zamierza skupiać klientów preferujących internetowe kanały obsługi. Darmowe konto (z warunkowo bezpłatną kartą), zwrot kosztów przesyłek pocztowych, kredyt i dwie lokaty - tak EnveloBank kusi nowych klientów.

27 września 2017 roku została uruchomiona strona internetowa EnveloBanku, dostępna pod adresem envelobank.pl. Na start bank udostępnił zainteresowanym dwie oferty kont (z kartami debetowymi): jedno prywatne i jedno firmowe, kredyt gotówkowy i dwie lokaty (mobilną i internetową).

EnveloKonto: koszty prowadzenia

  • prowadzenie konta: 0 zł
  • przelewy internetowe (krajowe): 0 zł
  • wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce: 0 zł
  • karta debetowa: 0 lub 5 zł (opłata warunkowa); 0 zł dla osób do 26 lat

Zaletą rachunku jest bezwarunkowy brak opłat za prowadzenie konta i darmowe przelewy internetowe (krajowe). Posiadacze EnveloKonta mogą też bez dodatkowych opłat wypłacać gotówkę ze wszystkich bankomatów w Polsce. Niestety przy karcie debetowej opłata się już pojawia. Standardowo wynosi 5 zł, jednak kosztu można uniknąć. Wystarczy w danym miesiącu przynajmniej raz wykonać 1 płatność bezgotówkową kartą, a w poprzednim miesiącu uzyskać na konto przelew lub przelewy z innych banków na kwotę min. 1000 zł łącznie.

Moneyback: EnveloBonus

Opłacając z EnveloKonta (lub wydaną do niego kartą) zakupy internetowe na kwotę min. 30 zł, można z kolei liczyć na EnveloBonus. Umożliwia on odzyskanie części wydatków poniesionych na przesyłki pocztowe związane z dostawą zakupów. Maksymalny limit zwrotu wynosi 20 zł miesięcznie, a 200 zł rocznie. Osoby, które chcą korzystać z moneybacku, muszą najpierw zarejestrować swój udział, wybierając w bankowości internetowej opcję "Dołącz do programu".

Bank oferuje także możliwość przystąpienia do programu Visa Oferty, w ramach którego można liczyć na zwrot części wydatków za zakupy dokonywane u partnerów programu.

Lokaty na 1,5% i 1,38%

Oszczędni mogą skorzystać z dwóch lokat przygotowanych przez EnveloBank: Lokaty internetowej 8M (oprocentowanie progresywne, średnio: 1,38% w skali roku) oraz Lokaty Mobilnej 1M (1,5% w skali roku). Pierwsza z wymienionych dostępna jest w bankowości internetowej, a drugą założymy jedynie przez bankowość mobilną.

Póki co bank nie proponuje żadnego konta oszczędnościowego, którego brak to zdecydowanie największy minus oferty banku.

, ekspert Comperia.pl
Najlepsze oferty banków

Kredyty hipoteczne
Bank
Oprocentowanie
Nie odnaleziono ofert
dla podanych parametrów
Kredyty gotówkowe
Bank
Oprocentowanie
Nie odnaleziono ofert
dla podanych parametrów
Lokaty
Bank
Oprocentowanie
Nie odnaleziono ofert
dla podanych parametrów