mBank zmienia oblicze kart wielowalutowych

13.10.2017
mBank zmienia oblicze kart wielowalutowych

Już 16 października klienci mBanku będą mogli zamówić nowoczesną kartę wielowalutową VISA Aquarius Świat, dzięki której można płacić w ponad 150 walutach świata bez prowizji.

mBank to kolejny kolejny bank, który zasilił niezwykle wąskie grono podmiotów oferujących swoim klientom karty wielowalutowe. Karta VISA Aquarius Świat odbiega jednak od standardów, które już znamy z ofert innych instytucji.

Wystarczy konto w złotówkach

VISA Aquarius Świat pozwala na dokonywanie płatności w ponad 150 walutach bez prowizji. By zapłacić w obcej walucie, nie tylko nie trzeba przepinać karty między rachunkami walutowymi w banku, ale nawet nie trzeba takich rachunków posiadać. Wystarczy rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy (ROR) w złotówkach.

Niestety VISA Aquarius Świat zamówić będą mogli póki co jedynie klienci mBanku z segmentu premium, czyli osoby, które już posiadają lub założą mKonto Aquarius i mKonto Aquarius Intensive.

Niskie kursy wymiany

Zaletą karty wielowalutowej od mBanku mają być także niskie spready. Podczas realizowania transakcji w innej walucie kwota płatności będzie przeliczana na złotówki w oparciu o kursy walut stosowane przez VISA. Kursy te są jednymi z niższych na rynku, będąc porównywalne ze stawkami dostępnymi w kantorach internetowych.

Podczas realizowania transakcji walutowej przeliczona kwota płatności zostanie pobrana w rachunku klienta prowadzonego w złotówkach, do którego przypisana jest karta. W ten sposób klienci mBanku nie będą musieli posiadać dodatkowych kont walutowych i zasilać ich wcześniej środkami w odpowiedniej wysokości, jak to funkcjonuje w przypadku standardowych kart welowalutowych innych banków.

Promocja: 0 zł za kartę do końca czerwca 2018

Standardowy koszt użytkowania karty ma wynieść 10 zł miesięcznie. Osoby, które zamówią ją do 28 grudnia bieżącego roku będą jednak zwolnione z tej opłaty aż do 30 czerwca 2018 r. Najwięcej zyskać mogą przy tym klienci banku, którzy w tym czasie założą mKonto Aquarius lub mKonto Aquarius Intensive, ponieważ dodatkowo zostaną zwolnieni z opłat za prowadzenie konta.

, ekspert Comperia.pl
Najlepsze oferty banków

Kredyty hipoteczne
Bank
Oprocentowanie
Nie odnaleziono ofert
dla podanych parametrów
Kredyty gotówkowe
Bank
Oprocentowanie
Nie odnaleziono ofert
dla podanych parametrów
Lokaty
Bank
Oprocentowanie
Nie odnaleziono ofert
dla podanych parametrów