Pekao wychodzi z nową ofertą: Konto Przekorzystne zastąpiło dotychczasowe rachunki

31.01.2018
Pekao wychodzi z nową ofertą: Konto Przekorzystne zastąpiło dotychczasowe rachunki

Po długim czasie stagnacji Bank Pekao zmienia ofertę kont osobistych - cztery z dotychczas oferowanych rachunków zastąpił Kontem Przekorzystnym. Prześwietliliśmy warunki nowego rachunku.  

Z oferty Banku Pekao zniknęło Eurokonto Intro, Eurokonto Kieszonkowe, Eurokonto Mobilne i Eurokonto Aktywne Plus. Zgodnie z najnowszym trendem w bankowości detalicznej, Pekao postawił na prostą ofertę, ograniczając ja do jednego promowanego rachunku o wdzięcznej nazwie: Konto Przekorzystne.

Podstawowe koszty związane z posiadaniem Konta Przekorzystnego to:

  • 0-6 zł za prowadzenie konta
  • 0-3 zł za obsługę karty debetowej
  • 0 zł za wypłaty z bankomatów Banku Pekao w Polsce
  • 2% min. 5 zł za wypłaty z pozostałych bankomatów krajowych (2 bezpłatne wypłaty w miesiącu - pod dodatkowym warunkiem)

Zarówno opłaty za konto (standardowo: 6 zł), jak i kartę (standardowo: 3 zł) można uniknąć. I to całkiem łatwo. Wystarczy spełnić dwa warunki: zapewnić na konto wpływy pieniężne w kwocie min. 500 zł/mies. oraz dokonać przynajmniej jednej płatności kartą w danym okresie rozliczeniowym (niezależnie od kwoty transakcji). Standardowo uprzywilejowane przy tym zostały osoby młode do 26 roku życia - w ich przypadku konto i karta pozostaną darmowe bez konieczności spełniania dodatkowych wymogów. 

 Klienci Banku Pekao mogą pobierać gotówkę w Polsce za darmo z bankomatów banku. Wypłaty z maszyn innych operatorów kosztują 2%, min. 5 zł, jednak bank daje możliwość skorzystania z dwóch darmowych wypłat gotówki z dowolnych maszyn, nienależących do sieci Pekao, o ile klient spełni warunek bezpłatności konta. Ponownie uprzywilejowane zostały osoby do 26 roku życia, które mogą korzystać ze wszystkich bankomatów w Polsce za darmo, bez dodatkowych warunków.

Wypłaty gotówki za granicą kosztują standardowo tyle samo, co transakcje wypłaty dokonywane w Polsce: 2%, min. 5 zł, ale i w tym przypadku bank umożliwia darmowe korzystanie z zagranicznych maszyn dla klientów, którzy spełnią warunki bezpłatności konta. Osoby do 26 roku życia mogą korzystać z tego przywileju za darmo.

, ekspert Comperia.pl
Najlepsze oferty banków

Kredyty hipoteczne
Bank
Oprocentowanie
Nie odnaleziono ofert
dla podanych parametrów
Kredyty gotówkowe
Bank
Oprocentowanie
Nie odnaleziono ofert
dla podanych parametrów
Lokaty
Bank
Oprocentowanie
Nie odnaleziono ofert
dla podanych parametrów