PZU udostępnia ubezpieczenie on-line Pewnie na Rower

29.06.2018
PZU udostępnia ubezpieczenie on-line Pewnie na Rower

W PZU polisę dla rowerzystów ("Pewnie na rower") można już kupić całkowicie on-line. Oferta dotyczy rowerów nie tylko nowych, ale i starszych - maksymalnie czteroletnich.

"Pewnie na rower" to pakiet ubezpieczeń dla rowerzystów, którego podstawą jest NNW, czyli ubezpieczenie nieszczęśliwych wypadków. Osoby, które poszukują większej ochrony, mogą dobrać do NNW dodatkowe ubezpieczenia, takie jak: OC rowerzysty, casco roweru i ubezpieczenie bagażu.

Poniżej zamieszczamy maksymalne sumy ubezpieczenia dla poszczególnych polis:

  • NNW i OC: 200 000 zł,
  • casco roweru: 20 000 zł (także w przypadku rowerów 4-letnich),
  • ubezpieczenie bagażu: 10 000 zł.

Zakres ochrony NNW obejmuje uszczerbki zdrowotne (np. złamanie nogi czy ręki), doznane podczas jazdy na rowerze.

OC rowerzysty chroni przed odpowiedzialnością finansową po wyrządzeniu podczas jazdy szkody osobom trzecim (zarówno kierowcom, jak i pieszym) - dotyczy nie tylko szkód cielesnych, ale i majątkowych. Jeśli zatem rowerzysta np. zarysuje zaparkowane auto, jego właściciel będzie mógł liczyć na odszkodowanie z OC.

Casco roweru umożliwia uzyskanie rekompensaty finansowej po zniszczeniu lub utracie jednośladu nie tylko wskutek kradzieży z mieszkania, piwnicy czy ulicy (o ile rower został odpowiednio zabezpieczony, np. przypięty do stojaka), ale również wskutek pożaru czy powodzi.

Ubezpieczenie bagażu to dodatek dla osób, które przeważą cenne rzeczy i obawiają się ich utraty. Jeśli bagaż zostanie zniszczony lub uszkodzony w wypadku, rowerzysta będzie mógł uzyskać odszkodowanie do kwoty zależnej od wartości przedmiotów i sumy ubezpieczenia.

By wykupić ubezpieczenie roweru w PZU, wystarczy kilka minut. Pakiet został tak skonstruowany, by klient miał jak największy wkład w dopasowywanie warunków polisy. I tak ochronę w PZU można zapewnić sobie tylko w Polsce lub rozszerzyć ją na cały świat. osoby, które jeżdżą rowerem jedynie w ciepłych miesiącach, mogą wybrać sezonowy wariant ochrony. Cykliści, którzy jednośladem poruszają się także poza sezonem, mogą wykupić ubezpieczenie całoroczne.

, ekspert Comperia.pl
Najlepsze oferty banków

Kredyty hipoteczne
Bank
Oprocentowanie
Nie odnaleziono ofert
dla podanych parametrów
Kredyty gotówkowe
Bank
Oprocentowanie
Nie odnaleziono ofert
dla podanych parametrów
Lokaty
Bank
Oprocentowanie
Nie odnaleziono ofert
dla podanych parametrów