23 waluty na karcie wielowalutowej dla firm w Alior Banku

23.10.2018
23 waluty na karcie wielowalutowej dla firm w Alior Banku

Klienci firmowi Alior Banku mogą już składać wnioski o wydanie karty wielowalutowej, która obsługuje - bagatela - aż 23 waluty.

Alior Bank to pierwszy bank w Polsce, który zaoferował przedsiębiorcom kartę wielowalutową - Mastercard Debit Commercial - obsługującą aż 23 waluty. Poniżej zamieszczamy wszystkie z nich:

euro, dolar amerykański, funt brytyjski, korona szwedzka, korona norweska, frank szwajcarski, dolar australijski, dolar kanadyjski, korona czeska, rubel, forint, jen, lira turecka, lej rumuński, lew bułgarski, rand południowoafrykański, peso meksykańskie, kuna chorwacka, juan chiński, bat tajlandzki, szekel izraelski, dolar hongkoński i korona duńska.

Jak działa karta wielowalutowa?

Dzięki opcji multiwalutowej jedną kartą można realizować płatności zagraniczne, bez ponoszenia kosztów przewalutowania. W momencie realizowania transakcji karta rozpoznaje walutę płatności i pobiera gotówkę z odpowiedniego konta - prowadzonego w tej walucie. Jeśli na danym rachunku walutowym brakuje środków lub posiadacz karty nie ma podpiętego do karty rachunku w tej walucie, płatność zostanie zrealizowana z konta prowadzonego w euro. Dodajemy, że to właśnie rachunek w euro jest kontem podstawowym dla karty wielowalutowej.

Po kartę tylko do oddziału

Wszystkimi posiadanymi rachunkami walutowymi klient może zarządzać przez bankowość elektroniczną. Przez internet można również samodzielnie powiązać wybrane konta z kartą wielowalutową - nie trzeba w tym celu zgłaszać się do oddziału banku. Do oddziału jednak trzeba się udać, by złożyć wniosek o wydanie karty lub założyć rachunki pomocnicze.

Koszt obsługi karty wielowalutowej jest taki sam jak w przypadku pozostałych kart debetowych dla biznesu. Opłata miesięczna za kartę dla przedsiębiorców, którzy wykonają min. 4 transakcje bezgotówkowe kartą w danym miesiącu, wyniesie 3 zł. W pozostałych przypadkach do podstawowej opłaty zostanie doliczona opłata dodatkowa w wysokości 6 zł.

Dla klientów z kontem firmowym

Karta Mastercard Debit Commercial dostępna jest wyłącznie dla przedsiębiorców, którzy posiadają lub założą konto firmowe w Alior Banku. Osoby rozliczające się na zasadach pełnej rachunkowości mogą otrzymać trzy pierwsze karty bez opłaty za ich wydanie. Koszt wydania kolejnych kart to 30 zł.

, ekspert Comperia.pl
Najlepsze oferty banków

Kredyty hipoteczne
Bank
Oprocentowanie
Nie odnaleziono ofert
dla podanych parametrów
Kredyty gotówkowe
Bank
Oprocentowanie
Nie odnaleziono ofert
dla podanych parametrów
Lokaty
Bank
Oprocentowanie
Nie odnaleziono ofert
dla podanych parametrów