Sesje elixir
Wychodzące
08:1512:1514:15
Przychodzące
11:0015:0016:00
Kursy walut NBP
 
Kupno
(PLN)
Sprzedaż
(PLN)
USD
3.74
3.81
EUR
4.21
4.30
CHF
3.76
3.84
GBP
4.74
4.84

Informacje o Bank Zachodni WBK

Bank Zachodni WBK powstał w wyniku fuzji Banku Zachodniego S.A. z Wielkopolskim Bankiem Kredytowym S.A w 2001 roku. W tym samym roku akcje banku po raz pierwszy notowane były na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

 

1 kwietnia 2011 roku Bank Zachodni WBK dołączył do Grupy Santander, która jest głównym udziałowcem banku i posiada obecnie 70% akcji. Niemal dwa lata później, 4 stycznia 2013 roku Bank Zachodni WBK połączył się z Kredyt Bankiem. W efekcie połączenia powstał trzeci co do wielkości bank w Polsce pod względem aktywów, portfela kredytowego i depozytów. Silniejszy Bank Zachodni WBK dysponuje siecią liczącą ok. 1000 placówek. Pomimo kryzysu ekonomicznego w Europie, od wielu lat osiąga systematyczny wzrost zysków i udziałów w rynku.

 

Bank Zachodni WBK jest uznawany za lidera pod względem wprowadzania nowatorskich rozwiązań na rynku finansowym. Jako pierwszy w Polsce zaczął wydawać karty z mikroprocesorem oraz karty do płatności bezstykowych. Bank oferuje klientom nowoczesne rozwiązania bankowości mobilnej, w tym m.in. przelewy na komórkę, wypłaty gotówki z bankomatu bez konieczności użycia karty, płatności faktur przez zeskanowanie kodu QR.

 

Ofertę Banku uzupełniają specjalistyczne produkty spółek powiązanych z nim kapitałowo: usługi maklerskie, zarządzanie aktywami, funduszami inwestycyjnymi, leasing, faktoring oraz pełna oferta bancassurance.

Najlepsze oferty banków

Kredyty hipoteczne
Bank
Oprocentowanie
Nie odnaleziono ofert
dla podanych parametrów
Kredyty gotówkowe
Bank
Oprocentowanie
Nie odnaleziono ofert
dla podanych parametrów
Lokaty
Bank
Oprocentowanie
Nie odnaleziono ofert
dla podanych parametrów