Dobry kredyt na remont

14.09.2011
tagi: dobry kredyt
Dobry kredyt na remont

Jak wyremontować stare mieszkanie lub dom? Jak znaleźć dobry kredyt na remont własnego m? O tym wszystkim przeczytasz w poniższym artykule.

Sprawdź teraz najlepsze kredyty gotówkowe!

Zakupienie własnego mieszkania lub domu to często spełnienie marzeń wielu z nas. Bywa niekiedy tak, że oferty lokali dostępnych na rynkach nieruchomości, przekraczają nasze możliwości finansowe i w celu dokonania takiego zakupu decydujemy się na kredyt mieszkaniowy. Niektórzy z nas szukają także rozwiązań na rynku wtórnym, czyli kupują domy i mieszkania od innych ludzi, z myślą, że zaoszczędzone w ten sposób pieniądze będą mogli zainwestować w remont upragnionego lokum. Na remont, decydują się także osoby, które nie myślą o przeprowadzkach, wręcz przeciwnie. Chcą podnieść standard życia w domu, który już posiadają. Warto wtedy zaplanować takie przedsięwzięcie bardzo dokładnie oraz sprawdzić, czy na rynku finansowym dostępny jest jakiś dobry kredyt na remont.

Jeżeli planowane przez nas zmiany mają mieć charakter tylko kosmetyczny i nie pochłoną zbyt dużych nakładów finansowych, ale jednocześnie nie chcemy też naruszać domowego budżetu, możemy rozważyć kredyt gotówkowy. Procedura uzyskania takiego kredytu nie jest bardzo skomplikowana, ani czasochłonna, ponieważ banki ograniczyły formalności do minimum. Trzeba jednak liczyć się z tym, że oprocentowanie takiego kredytu jest dość wysokie, a spłata zobowiązania rozłożona zostaje na krótszy okres.

Dlatego, jeżeli planujemy remont generalny, warto zastanowić się nad możliwościami, jakie daje nam pożyczka hipoteczna. Możemy dzięki niej uzyskać wielotysięczne fundusze na nasze cele, raty są rozłożone na wiele lat, a sam kredyt nie ma zbyt wysokiego oprocentowania. Różni się on jedynie tym, że bank, w którym taki kredyt zaciągnęliśmy, zabezpiecza jego spłatę poprzez wpis hipoteki do księgi wieczystej nieruchomości. Z tego wynika więc, że należy posiadać tytuł własności nieruchomości,  aby móc ubiegać się o pożyczkę hipoteczną,.

Najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzenie rankingów kredytów, zarówno hipotecznych, jak i gotówkowych, aby świadomie podjąć decyzję najkorzystniejszą dla nas. Trzeba też pamiętać, że dobry kredyt na remont powinien być o 20% wyższy niż kwota, jaka wynikałaby z naszych wstępnych obliczeń, ponieważ remont zawsze niesie ze sobą sporo kosztów dodatkowych, które wychodzą w trakcie jego przeprowadzania.

Sprawdź teraz najlepsze kredyty gotówkowe!

Autor: Banki.pl
Najlepsze oferty banków

Kredyty hipoteczne
Bank
Oprocentowanie
Nie odnaleziono ofert
dla podanych parametrów
Kredyty gotówkowe
Bank
Oprocentowanie
Nie odnaleziono ofert
dla podanych parametrów
Lokaty
Bank
Oprocentowanie
Nie odnaleziono ofert
dla podanych parametrów