DomBank, kursy walutowe

22.09.2011
tagi: dombank kursy walut
DomBank, kursy walutowe

Posiadasz kredyt hipoteczny w obcej walucie w DomBanku? Nie wiesz, jak sprawdzić aktualny kurs spłaty twojej raty kredytowej? Przeczytaj więc ten artykuł. Dombank, kursy walutowe, krótka historia banku-to wszystko w naszym materiale.

DomBank to była część Getin Banku, do którego ludzie mogli zgłaszać się po kredyt hipoteczny. Został on założony w 2004 roku i do końca 2009 roku, (w którym to oddzielił się od Getin Banku) jego marka stała się jedną z lepiej rozpoznawalnych na rynku finansowym w naszym kraju. Stał się liderem w sektorze kredytów hipotecznych. Swój sukces DomBank zawdzięczał głównie szeroko zakreślonej ofercie oraz elastycznemu podejściu do klienta. Akceptował  bowiem różne źródła dochodu, a nie jak inne banki, jedynie umowy o pracę. Aby ubiegać się o kredyt mieszkaniowy, czy też kredyt hipoteczny w tym banku można było posiadać dochody pochodzące z prowadzonej działalności gospodarczej, umowy o dzieło lub o pracę.

DomBank, jako jeden z pierwszych zaoferował swoim kredytobiorcom, kredyty hipoteczne nawet do 100% wartości nieruchomości. Ponadto, propozycja ta była dostępna w czterech walutach, mianowicie w polskich złotówkach, frankach szwajcarskich, euro oraz w dolarach amerykańskich.  Dombank kursy walutowe miał jednak mało atrakcyjne. Pokazuje to tabela poniżej:

Tab. 1. Dombank kursy walutowe z dnia 12.09.2011 na tle średnich rynkowych

 

DomBank kursy walut

Średnie kursy walut

 

Kurs kupna

Kurs sprzedaży

Kurs kupna

Kurs sprzedaży

EURPLN

3,8584

4,2691

4,010994

4,266822

CHFPLN

3,4586

3,6996

3,403594

3,633833

W pewnym momencie stało się jasne, że klienci zaciągający kredyty w obcych walutach, będą musieli jednak śledzić na bieżąco, jak prezentują się aktualne kursy walutowe w tym banku. Wiadomym jest, że ulegają one wpływom takich czynników jak podaż walut obcych na krajowym rynku, różnice stóp procentowych oraz stóp inflacji na rynku obcym i krajowym. Z tego, między innymi, wynika niestabilność kursów poszczególnych walut. W związku z tym, również walutowe kredyty hipoteczne bywają mniej lub bardziej korzystne dla tych, którzy się na nie decydują.

Przykładem tego może być ostatnia sytuacja, jaka miała miejsce rynku w związku z frankiem szwajcarskim. Jego nagłe wzmocnienie spowodowało, że raty kredytów zaciągniętych w tej walucie, stały się dużo wyższe, niż w czasie, gdy kredyty te były udzielane. Jasne jest, więc, że lepiej mieć rękę na pulsie. DomBank stanął naprzeciw wymaganiom swoich klientów. Za pośrednictwem swojej strony internetowej udziela informacji na temat aktualnego stanu na rynkach walutowych. Dodatkowo, takie informacje dostępne są również pod numerami infolinii oraz w placówkach banku.

Autor: Banki.pl
Najlepsze oferty banków

Kredyty hipoteczne
Bank
Oprocentowanie
Nie odnaleziono ofert
dla podanych parametrów
Kredyty gotówkowe
Bank
Oprocentowanie
Nie odnaleziono ofert
dla podanych parametrów
Lokaty
Bank
Oprocentowanie
Nie odnaleziono ofert
dla podanych parametrów