Lokaty oprocentowanie

04.01.2012
tagi: lokaty oprocentowanie, najlepsze lokaty styczeń 2012, rodzaje oprocentowań
Lokaty oprocentowanie

 

Ostatnie miesiące zeszłego roku upłynęły pod znakiem lepszych ofert lokat w bankach. Liderem pod względem atrakcyjności ofert na polskim rynku są nowe instytucje finansowe. Dawni „wyjadacze” nie zamierzają odstawać od obserwowanych tendencji i podwyższają oprocentowania. Jeśli chcesz być na bieżąco, wpisz w wyszukiwarce: lokaty oprocentowanie i sprawdź, która oferta gwarantuje największy zysk.

 

Sprawdź teraz najlepsze lokaty bankowe!

 

Lokaty oprocentowanie – najlepsze oferty

Oprocentowanie na lokacie zależy wyłącznie od strategii bankowej oraz okresu trwania lokaty. Biorąc pod uwagę kolejność według najwyższego oprocentowania lokat, kapitalizacji odsetek i możliwie najwyższego zysku z lokat. Wśród faworytów na jedno miesięcznej lokacie przy wysokości lokaty 1000 zł znajdują się: Volkswagen Bank ( ok. 5,51% kapitalizacja dzienna – Lokata Owoc Dnia ), Toyota Bank ( 5,50% kapitalizacja dzienna – Lokata Kapitalna M1 ), Invest Bank ( 5,20% kapitalizacja dzienna – Lokata Codzienna ).
Lokaty są bezpieczną formą oszczędzania, w ubiegłym roku tylko one oraz obligacje pozwoliły zarobić nawet do 8 proc. brutto w skali roku. Ryzyko jakie niosą za sobą takie inwestycje jest znikome. Po pierwsze ryzyko bankructwa banku i ewentualnej utraty inwestowanych pieniędzy jest niewielkie. Kolejnym powodem, który przemawia za lokatami jest gwarancja lokaty przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny do wartości 100 tys. euro. I co najważniejsze założenie i prowadzenie lokaty jest niesamowicie proste. Jeśli chcemy wybrać najlepszą trzeba tylko znaleźć ranking takich lokat, wpłacić pieniądze i czekać na zysk, który jest z góry określony.

Lokaty oprocentowanie – rodzaje oprocentowań

Wyróżniamy dwa główne rodzaje oprocentowań:

  • stałe, które nie zmienia się przez cały okres trwania umowy lokaty;
  • zmienne, które jest uzależnione od warunków rynkowych - może być podwyższone lub obniżone w czasie trwania umowy lokaty.

Zwykle im dłuższy termin lokaty, tym wyższe oprocentowanie. Lokaty długoterminowe (np. lokaty roczne) są zazwyczaj oprocentowane wyżej niż te zawierane na krótszy okres (np. lokaty na 3 miesiące). Banki kierują się też drugą zasadą: im wyższa kwota oszczędności, tym wyższe jest oprocentowanie lokaty.
Jeśli nie jesteśmy w stanie zamrozić gotówki na kilka miesięcy najlepszym wyjściem z sytuacji jest lokata z dzienną kapitalizacją, popularnie nazywana lokatą bez podatku Belki. Ze względu na cechujące je nieopodatkowanie, przynoszą zdecydowanie większe zyski dla posiadacza niż lokaty tradycyjne, gdzie kapitalizacja następuje co miesiąc, bądź rok.

 

Sprawdź teraz najlepsze lokaty bankowe!

Autor: Banki.pl
Najlepsze oferty banków

Kredyty hipoteczne
Bank
Oprocentowanie
Nie odnaleziono ofert
dla podanych parametrów
Kredyty gotówkowe
Bank
Oprocentowanie
Nie odnaleziono ofert
dla podanych parametrów
Lokaty
Bank
Oprocentowanie
Nie odnaleziono ofert
dla podanych parametrów