Oprocentowanie lokat porównanie

04.01.2012
tagi: lokaty bankowe, oprocentowanie, oprocentowanie lokat porównanie
Oprocentowanie lokat porównanie

Lokata bankowa to najbardziej popularna i najbezpieczniejsza forma oszczędzania. Jej istota tkwi w przekazaniu na depozyt bankowy kapitału, który w określonym czasie zostaje powiększony o z góry ustalony procent. Większość banków do takiej inwestycji wymaga jedynie otwartego rachunku bankowego w swojej placówce. Żeby dowiedzieć się, które lokaty są najbardziej opłacalne zajrzyj do oprocentowanie lokat porównanie.
 

 

Sprawdź teraz najlepsze lokaty bankowe!

 

Jakie korzyści odnosi w tej sytuacji bank? W ramach tego typu inwestycji, instytucja finansowa otrzymuje od konsumenta kapitał, potrzebny do utrzymania płynności finansowej. Logiczne jest w takiej sytuacji to, że im większy kapitał deponujemy , tym bank może udzielić nam bardziej preferencyjnych warunków. Przykładem takiej lokaty jest depozyt rentierski, który obliguje zamożnych konsumentów do lokowania wysokich kwot. Jego cechą szczególną, odróżniającą od innych lokat, jest sposób naliczania odsetek. W przypadku lokaty rentierskiej nie podlegają one kapitalizacji, lecz są wypłacane depozytariuszowi na bieżąco. Zwykle jako okres rozliczeniowy przyjmuje się miesiąc lub kwartał. Oprocentowanie w tym przypadku także podlega negocjacjom. Depozyt rentierski można dostać m.in. w: Nordea Banku czy Noble Banku.
 

Oprocentowanie lokat porównanie

Im dłuższy czas lokacji funduszy tym wyższy poziom oprocentowania. Taka zasada panowała przez wiele lat. Wzrost popularności lokat z dzienną kapitalizacją odsetek i wysyp wysoko oprocentowanych lokat spowodował zmianę tej zasady. Hitem ostatnich miesięcy jest bowiem lokata oprocentowana na poziomie 6 - 8 pkt procentowych. Przyczyną takiego zwrotu akcji jest wysoka inflacja, która odżegnuje bardziej wymagających i świadomych klientów od takiej formy inwestycji. Zapewnienie wyższej stopy zwrotu wabi nowych depozytariuszy do oddziałów bankowych. W dobie kryzysu finansowego banki próbują zabezpieczyć się przez utratą płynności finansowej. Oprocentowanie lokat - porównanie warunków, na jakich banki oferują zdeponowanie kapitału powinno odbywać się na płaszczyźnie kilku podstawowych kryteriów, mianowicie: czasu trwania lokaty, możliwości przedłużenia lokaty na kolejny okres, możliwości kapitalizacji odsetek lub ich wypłata oraz warunkach rozwiązania umowy przed terminem. Niektóre placówki oferują klientom lokaty progresywne. Polegają one na tym, że procent na jaki dana lokata opiewa wzrasta wraz z upływem czasu.

 

Sprawdź teraz najlepsze lokaty bankowe!

Autor: Banki.pl
Najlepsze oferty banków

Kredyty hipoteczne
Bank
Oprocentowanie
Nie odnaleziono ofert
dla podanych parametrów
Kredyty gotówkowe
Bank
Oprocentowanie
Nie odnaleziono ofert
dla podanych parametrów
Lokaty
Bank
Oprocentowanie
Nie odnaleziono ofert
dla podanych parametrów