Ubezpieczenie kredytu

27.09.2011
tagi: ubezpieczenie kredytu
Ubezpieczenie kredytu

Decydując się na zaciągnięcie kredytu, bierzemy pod uwagę przede wszystkim wysokość spłacanych przez nas rat wraz z odsetkami. Zależy nam na tym, żeby nasza kieszeń zbytnio nie ucierpiała przez często wieloletnie zobowiązanie.

Sprawdź teraz najlepsze kredyty hipoteczne!

Kredyt bankowy wiąże nas na lata, a my nie mamy pewności, czy za kilka lat nasza sytuacja finansowa będzie taka sama lub lepsza. Tego samego coraz częściej obawiają się też banki. Z tego właśnie powodu przy przyznawaniu kredytu bankowego czy pożyczki bankowej, banki oferują obecnie klientom ubezpieczenie kredytu. Gdy kupujemy samochód na kredyt ubezpieczenie oc czy ubezpieczenie ac jest konieczne. Przy zaciąganiu kredytu, wykupienie ubezpieczenia kredytu nie jest konieczne, jednak zdarza się, ze bank wymaga tego od swoich kredytobiorców.

Jaki zakres ma ubezpieczenie kredytu?

Na ubezpieczenie kredytu składają się w szczególności trzy parametry. Pierwszym z nich jest koszt takiego ubezpieczenia. Koszt ubezpieczenia kredytu z reguły stanowi miesięczny procent od kwoty kredytu, naliczany i opłacany jest jednorazowo z góry, przy podpisaniu umowy. To, że wybierzemy droższe ubezpieczenie, nie musi wcale oznaczać, że będzie ono lepsze niż tańszy wariant. Dlatego też, przed wyborem ubezpieczenia należy sprawdzić, czy jest dla nas opłacalne.

Drugim aspektem są rodzaje świadczeń, jakie przysługują nam z tego tytułu. Przykładowo, jeśli stracimy pracę ubezpieczenie pokrywa 12 kolejnych rat kredytu.

Ostatnim parametrem, jest zakres ubezpieczenia kredytu.  Przeważnie obejmuje on ubezpieczenie na życie, ubezpieczenia od wypadków losowych takich, jak choroba, ubezpieczenie na wypadek niezdolności do pracy czy ubezpieczenie od utraty pracy. Należy pamiętać, że fakt, iż mamy wykupione ubezpieczenie, nie jest jednoznaczny z tym, że, gdy stracimy pracę, nasze świadczenia będą spłacone. Przy utracie pracy, do naszej kwestii należy udowodnienie, że straciliśmy ją z winy pracodawcy. W przeciwnym wypadku, nie możemy liczyć na korzyści z ubezpieczenia.

Ubezpieczenie kredytu to interesująca usługa, jednak należy na nią spojrzeć obiektywnie. Warto zastanowić się nad wszystkimi plusami i minusami takiego produktu przed podpisaniem umowy. Wówczas będziemy w stanie ocenić, czy jest ono opłacalne.

Sprawdź teraz najlepsze kredyty hipoteczne!

Autor: Banki.pl
Najlepsze oferty banków

Kredyty hipoteczne
Bank
Oprocentowanie
Nie odnaleziono ofert
dla podanych parametrów
Kredyty gotówkowe
Bank
Oprocentowanie
Nie odnaleziono ofert
dla podanych parametrów
Lokaty
Bank
Oprocentowanie
Nie odnaleziono ofert
dla podanych parametrów